Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

28.10.2023 r. Sława Sławno - Wiekowianka Wiekowo 4:1 (3:1) br. Kowalski Kamil

Skład: Chodowiec Marek - Radliński Mikołaj (od 85 min. Grzybak Patryk), Ponurko Jędrzej, Chojnacki Jan, Kopytko Jakub (od 46 min. Śniedziewski Goran), Ponurko Mateusz, Bednarski Patryk, Pooch Dominik, Zawolik Damian (C), Gabriel Kamil (od 63 min. Szynkowski Grzegorz), Kowalski Kamil

Rezerwowi: brak

Nieobecni: Maciejewski Kacper i Zdanowicz Marek (leczą kontuzje), Wojcieszak Mateusz, Śniadecki Wojciech i Wieczorek Adrian (praca), Gogół Paweł (choroba), Kruk Dominik (sprawy osobiste), Sobura Zbigniew i Chudzik Marcin (przerwali treningi)

Żółte kartki: Zawolik Damian i Kowalski Kamil

Już praktycznie pierwsza akcja przyniosła gospodarzom prowadzenie. Wchodzącego w pole karne napastnika Sławy próbował powstrzymać Jędrzej Ponurko, ale zdaniem sędziego zrobił to naruszając przepisy, za co podyktowany został rzut karny. Jego skutecznym wykonawcą okazał się Piotr Ścisło. Po utraconej bramce zespół nasz zareagował prawidłowo, i w 15 minucie po strzale Mateusza Ponurki tylko poprzeczka uratowała gospodarzy od utraty bramki. I kiedy wydawało się, że lada chwila wyrównamy, fatalny błąd popełnił nasz bramkarz przepuszczając strzał z około 25 metrów idący w środek bramki. Nakręceni tymi powodzeniami gospodarze w 27 minucie po rogu i zamieszaniu w polu karnym wykorzystali błąd naszej obrony, i podwyższyli swoje prowadzenie na 3:0. Mimo tak trudnej sytuacji drużyna nasza próbowała jeszcze odwrócić losy meczu, wiedząc że będzie to niezykle trudne. W 37 minucie po akcji lewą stroną Damian Zawolik wyłożył piłkę Kamilowi Kowalskiemu, który strzałem w długi róg zdobył jak się później okazało tylko honorową bramkę. W drugiej połowie gospodarze mając pewne prowadzenie pilnowali wyniku i kiedy tylko się nadarzało groźnie kontratakowali. My mieliśmy kilka okazji, ale na przeszkodzie stał bramkarz gospodarzy broniąc kilka groźnych strzałów. No cóż popełnione błędy były brzemienne w skutkach i nie pozwoliły nam na żadne zdobycze punktowe. Trzeba także dodać, że płyta boiska nie była delikatnie mówiąc zbyt pomocna w grze, co już jest niechlubną tradycją w Sławnie. W sobotę mecz u siebie z liderem Zefirem Wyszewo.