PANEL

www.remart-wiekowo.pl

"VAR" w roli głównej

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 16.09.2023 r. GKS Manowo - Wiekowianka Wiekowo 1:0 (1:0)

Skład: Maciejewski Kacper - Radliński Mikołaj (od 65 min. Kruk Dominik), Chojnacki Jan, Gogół Paweł (od 85 min. Kopytko Jakub), Wojcieszak Mateusz, Pooch Dominik, Zawolik Damian (C), Ponurko Mateusz, Ponurko Jędrzej, Gabriel Kamil (od 46 min. Bednarski Patryk), Kowalski Kamil

Rezerwowi: Chodowiec Marek, Grzybak Patryk, Wieczorek Adrian

Nieobecni: Zdanowicz Marek (kontuzja), Śniedziewski Goran (choroba), Śniadecki Wojciech i Chudzik Marcin (praca), Sobura Zbigniew i Szynkowski Grzegorz (poza kadrą meczową)

Żółte kartki: Maciejewski Kacper, Ponurko Jędrzej i Chojnacki Jan

Za gospodarzami przemawiał atut własnego boiska, zgranie i doświadczenie. My tak naprawdę mamy zespół na etapie docierania się, zdobywania doświadczenia, ustabilizowania składu i najbardziej efektywnego wykorzystania umiejętności poszczególnych zawodników. Na to jednak potrzeba czasu, którego niestety nie mamy, bo na początek rundy mamy bardzo wielu wymagających przeciwników, ale może to i lepiej. Początek meczu to lekka przewaga gospodarzy, ale bez groźniejszych sytuacju pod naszą bramką. Potem mecz się wyrównał i to my mogliśmy otworzyć wynik. W 23 minucie po akcji prawą stroną Jakuba Kopytko tylko dobra interwencja bramkarza uchroniła gospodarzy od utraty bramki. Być może można było coś więcej wyciągnąć z tej akcji, ale ostry kąt i małe doświadczenie naszego zawodnika były atutem dla bramkarza gospodarzy. Dwie minuty później po akcji lewą stroną i strzale Jędrzeja Ponurko piłka przeszła tuż obok słupka. Z perspektywy czasu wydaje się, że lepszym rozwiązanie było dośrodkowanie w pole bramkowe, gdzie był Kamil Kowalski. Ale to nie był koniec naszej przewagi, bo w 30 minucie Damian Zawolik po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego ulokował piłkę w siatce gospodarzy. W pierwszej chwili nasz ulubiony sędzia Leśniewski wskazał na środek, skonsternowani gospodarze nie protestowali, a sędzia liniowy niczego nie sygnalizował. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy nagle sędzia główny ruszył do liniowego i po chwili konsultacji z nim zmieniał swoją decyzję nie uznając tej bramki. Trzeba powiedzieć, że sędzia mimo, że być może i z VARem trudno byłoby ocenić tę sytuację podjął bardzo kontrowersyjną decyzję, korzystną dla gospodarzy, niekorzystną dla nas. Ale kto sędziemu zabroni, szczególnie temu. Końcowy wynik pokazał, że o losach meczu zadecydowała jedna jedyna bramka. Oczywiście, że uznanie tej bramki przez sędziego nie przesądzało jeszcze o naszym sukcesie, ale we wiosennym meczu też jedna bramka zadecydowała o wyniku meczu. Sytuacja ta mocno podbudowała gospodarzy, którzy w 40 minucie wykorzystali chyba nasz pierwszy, ale bardzo poważny błąd i po akcji lewą stroną i dośrodkowaniu zdobyli bramkę. Początek drugiej połowy to znów wielka kontrowersja. Spadająca piłka uderza w rękę obrońcy gospodarzy, ale mimo protestów naszych zawodników sędzia nie przerwał akcji. Po zakończonym meczu w szatni trener gospodarzy przyznał, że była to ręka kwalifikujaca się na rzut karny, ale wedłu niego w pierwszej połowie podobna sytuacja była w naszym polu. Na stwierdzenie kierownika naszego zespołu, że jeżeli tak było to w obu sytuacjach powinie być rzut karny, bo rzut karny to nie jest jeszcze bramka przyznał mu rację.   I tu wywodu udzielił nasz ulubieniec, który powiedział, że obie te sytuacje były podobne do sytuacji z meczu reprezentacji z Wyspami Owczymi i gdyby to on sędziował ten mecz to rzutu karnego by nie było. Pozostawiamy to bez komentarza. Wobec takiego rozwoju sytuacji nie pozostawało nam nic innego jak zacisnąć zęby i grać dalej. Musieliśmy atakować, co spowodowało rozluźnienie naszej obrony, ale mimo kilku groźniejszych sytuacji jak to krzyczał trener gospodarze nie mogli zamknąć wyniku. My w 70 minucie mogliśmy wyrównać, ale po rzucie wolnym Damian Zawolik trafił w poprzeczkę, a odbitą piłkę bramkarz skierował na róg. Do grających w końcówce meczu wybitnie na czas gospodarzy nie możemy mieć pretensji, bo pewnie my też tak byśmy robili. Podsumowując trzeba powiedzieć, że nie był to jakiś wybitny meczu z obu stron, był to mecz walki, mecz bardzo wyrównany, gdzie szczęście a nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić słusznie, czy też nie uśmiechnęło się do gospodarzy. Naszym zawodnikom dziękujemy za walkę nie tylko z przeciwnikiem. Końcowy wynik nie przynosi nam ujmy, a za tydzień będzie okazja do poprawy humorów.  P.S. Czytając komentarze z innych meczów często pojawia się sprawa poziomu sędziowania. Można powiedzieć, że ci co wygrali chwalą sędziów, ci co przegrali narzekają. Można jakoś wytłumaczyć błędne decyzje na boisku, ale wulgarne lub mało kulturalne odzywki do zawodników, działaczy lub kibiców (wide mecz IV ligi w Darłowie) to chyba jest to już problem. Przed rozpoczęciem meczu nasz bramkarz Kacper Maciejewski ukarany  został  żółtą kartką jak to napisał sędzia główny  za "prowokacyjne zachowanie wobec S.G.". Problem wynikał z tego, że bramkarz nasz nie miał zmienił koszulki, bo nie miał w innym kolorze. Potraktowany żółtą kartką musiał więc grać w  koszulce z logiem i nazwą miejscowego klubu. Regulamin mówi, że to gospodarze muszą dostosować się kolorem strojów do wymogów regulaminu. Przyjezdni nie mają obowiazku zabierania ze soba kilku kompletów, z których Pan sędzia wybierze wygodna dla siebie. 

 

MECZE


 

SENIORZY KL. O. GR.3

 VIMOBILIA BĘDZINO

1 : 2

(0:1)

 

  

 
logooo.jpg
Vimobilia Będzino

Wiekowianka

Wiekowo

Mecz mistrzowski

08.06.2024 r. godz. 17

Boisko gminne  w Będzinie

 
Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
 BAŁTYK KOSZALIN

  

6-1

(2-0)

 

  

 

 logooo.jpg
Bałyk Koszalin Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 

 

 Mecz mistrzowski 06.06.2024 r, godz. 16,30

Stadion Bałtyku w Koszalinie

 

 
 

  

 

 

 

 

TABELE

SENIORZY  
LP ZESPÓŁ
M PKT + / -
  1. GKS Manowo
30 84 119:26
 2.    Zefir Wyszewo 30  73 98:36
3.  AP Fenestra Kotwica  Kołobrzeg 30 
 62
 91:33
4. 
Sława Sławno  30
 61
 75 :33
  5.
Gryf Polanów  30
56 84:48
6.    Astra Ustronie Morskie  30
 52  77:46
7.    SOKÓŁ KARLINO  30  51
64:51
8.   Victoria Sianów 30  34  50:54
9.
 VIMOBILIA BĘDZINO  30
33  47:74
10.
Wybrzeże Biesiekierz  30  30  51:71
11.  Wiekowianka Wiekowo  30  30  58:80
12   Pomorzanin Sławoborze  30  29  67:93
13.  ISKRA  BIAŁOGARD  30  29  55:90
14.   Radew Białogórzyno  30  27  51:96
15.  Arkadia Malechowo  30  16  39:126
16.  GŁAZ TYCHOWO  30  16 27:96

 

 Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.  Sława Sławno
15 45 168:13
2.     Bałtyk Koszalin   15  42  97:19
3.  Zryw Kretomino  15  31  50:19
4.     MKS Rozwój Koszalin   16 28  79:51
5.    Wieża Postomino    16  27  42:62
6.   Gwardia Koszalin  15 27 100:36
7.   UKS Orlik Darłowo  16  22 50:76
8.  Żaki Sławno  15  22 66:51
9.    Strong Zielenica  16 12 36:118
10.
Victoria SP 2 Sianów  16  69 40:122
11 Victoria Sianów  16  6 28:118
12. Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 15 6 16:87