Sprawdzian do zapomnienia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

06.08.2022 r. Wiekowianka Wiekowo - KS Sieciemin 3:3 (1:1) br. Pooch Dominik, Chojnacki Jan i Ponurko Mateusz po 1

Skład: Maciejewski Kacper - Kruk Dominik, zaw. test., Szczygieł Piotr kpt., zaw. test., Ponurko Mateusz, Pooch Dominik, Chojnacki Jan, Bigos Adrian, Szynkowski Grzegorz, zaw. test.

W drugiej połowie na zmiany wchodzili: Stępniak Krzysztof, Głowacki Nikodem i zaw. test.

Nieobecni: Lipski Marcin, Zawolik Damian, Szczyglewski Dawid, Śniedziewski Goran

Nie był to zbyt udany mecz w naszym wykonaniu. Już w poprzednim z Arkadią Malechowo mieliśmy problemy z grą obronną, ale skutecznością nadrobiliśmy te braki. Dzisiaj ten ostatni element też nie funkcjonował najlepiej. Podobnie jak w poprzednich sprawdzianach, to my prowadziliśmy grę, ale mieliśmy spore problemy ze stworzeniem sytuacji bramkowych, dużo było nie wymuszonych strat piłek lub niecelnych podań. Goście jak się spodziewaliśmy do spotkania podeszli z pełną determinacją, wolą walki i chęcią pokazania się i to się im w pełni udało. Czy to będzie przynosić sukcesy w lidze zobaczymy. Po naszej grze i nowych nazwiskach widać było, że zespół jest w przebudowie i na wszystko potrzeba czasu, którego niestety nie mamy. Pierwszą bramkę straciliśmy w 35 minucie po indywidualnym błędzie Piotra Szczygła. Pięć minut później lewa noga Dominika Poocha dała o sobie znać i po tym jak piłka wylądowała w okienku był remis. Na drugą połowę chyba zapomnieliśmy wyjść z szatni, bo w przeciągu dwóch minut po naszych katastrofalnych błędach goście strzelili, po szybkich kontrach dwie bramki. Chyba to trochę otrzeźwiło naszych zawodników, bo w 55 minucie debiutujący w naszym zespole Jan Chojnacki główką zdobył bramkę kontaktową. Asystę zaliczył wykonujący rzut rożny Krzysztof Stępniak. Tak jak się spodziewaliśmy goście od 70 minuty sporo spuścili za sprawą ubytku sił z tonu, ale nam zabrakło skuteczności i nasza przewaga przypieczętowana została tylko jedną, jedyną bramką zdobytą w 75 minucie. Strzelcem jej był Mateusz Ponurko, którego strzał z dystansu,  po rykoszecie wylądował w bramce gości. Czterech nieobecnych zawodników, w tym dwóch z podstawowego składu może sugerować, że mamy jeszcze w odróżneniu od gości jakieś rezerwy, ale w lidze takie sytuacje też będą miały miejsce i trzeba się z tym liczyć. Na pewno nasi zawodnicy zagrali ostrożniej i nie angażowali się w ostre starcia by nie nabawić się jakiejś kontuzji. Zabrakło też chyba trochę mocniejszego zaangażowania i woli walki, ale był to tylko sprawdzian. Za tydzień wyjazdowe spotkanie z GKS Manowo, tu trzeba będzie pokazać maksimum umiejętności i olbrzymią wolę walki, by odnieść sukces.

Na ten moment kadra naszego zespołu przedstawia się następująco:

Bramkarze: Maciejewski Kacper

Obrońcy: Kruk Dominik, Szczygieł Piotr, Szczyglewski Dawid, Chojnacki Jan, Śniedziewski Goran

Pomocnicy: Pooch Dominik, Zawolik Damian, Ponurko Mateusz, Stępniak Krzysztof, Bigos Adrian

Napastnicy: Szynkowski Grzegorz, Lipski Marcin, Głowacki Nikodem

Prowadzone są jeszcze rozmowy z kilkoma zawodnikami i mamy nadzieję, że ze czterech z nich dołączy do naszej drużyny. Deficyt zawodników pogłębia się coraz bardziej i już dzisiaj kadry klubowe są dużo mniej liczne niż jeszcze kilka lat temu.