PANEL

www.remart-wiekowo.pl

SEZON 2008/2009

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sezon 2008/2009  – V liga

Zestaw drużyn występujących w V lidze:

 1. Błonie Barwice
 2. Lech Czaplinek
 3. Darłovia Darłowo
 4. Piast Drzonowo
 5. Rasel Dygowo
 6. Sokół Karlino
 7. Żakin94 kołobrzeg
 8. Orzeł Łubowo
 9. Arkadia Malechowo
 10. Mirstal Miorosławiec
 11. Gryf Polanów
 12. Pogoń Połczyn Zdrój
 13. Victoria Sianów
 14. Glaz Tychowo
 15. Wiekowianka Wiekowo
 16. Olimp Złocieniec

Kadra zespołu

Bramkarze

 1. Boryszewski Dawid
 2. Szmajdziak Łukasz

Obrońcy

 1. Szperlak Dariusz
 2. Ziernik Artur
 3. Kapała Marek
 4. Wojtalik Paweł
 5. Podhorodecki Rafał
 6. Krupski Dariusz
 7. Rojek Rufin

Pomocnicy i napastnicy:

 1. Ignasiak Paweł
 2. Gogół Paweł
 3. Gorgol Bartosz
 4. Nakielski Arkadiusz mł.
 5. Szczygieł Piotr mł.
 6. Lipski Marcin
 7. Nowakowski Marcin mł.
 8. Brach Arkadiusz
 9. Majewski Jacek
 10. Bugajski Marek mł.
 11. Piórkowski Marcin

Przybyli: Podhorodecki Rafał, Ignasiak Paweł, Piórkowski Marcin ( Płomień Myślino), Nakielski Arkadiusz (wychowanek), Nowakowski Marcin (wolny zawodnik).

Ubyli: Żebrowski Bartłomiej, Przybysz Sebastian, Przybysz Damian, Bany Krzysztof, Grzybak Łukasz, Tulin Piotr (nie podjęli treningów), Szczygieł Paweł (Iskra Białogard)

Trener. Dariusz Szperlak

Asystent trenera: Kazimierz Grzybak

Mecze sparingowe

 1. 19.07.08 Leśnik/Rossa Manowo – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                              5:1 (1:0) br. Lipski M.

Skład: Boryszewski Dawid- Podhorodecki Rafał, Ziernik Artur kpt., Szperlak Dariusz, Krupski Dariusz, Gogół Paweł, Bugajski Marek, Igniasiak Paweł, Szczygieł Piotr, Lipski Marcin, Nakielski Arkadiusz

Na zmiany: Rojek Rufin, Strąpoć Tomasz

 1. 22.07.08 Bałtyk/Brok Koszalin – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                             6:1 (2:0) br. Krupski D.

Skład: Boryszewski Dawid (od 46 Szmajdziak Łukasz) – Podhorodecki Rafał (od 46 min. Rojek Rufin), Ziernik Artur kpt., Szperlak Dariusz ( od 75 min. Nowakowski Marcin), Krupski Dariusz, Piórkowski Marcin (od 49 min. Nakielski Arkadiusz), Bugajski Marek (od 80 min. Gogół Paweł), Ignasiak Paweł, Szczygieł Piotr ( od 60 min. Brach Arkadiusz), Lipski Marcin (od 75 min. Strąpoć Tomasz), Gorgol Bartosz (od 46 min. Wojtalik Paweł)    

 1. 26.07.08 Wybrzeże Biesiekierz – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                            2:1 (2:0) br. Ignasiak P.

Skład: Szmajdziak Łukasz (od 46 min. Boryszewski Dawid) – Wojtalik Paweł (od 46 min. Piórkowski Marcin), Szperlak Dariusz, Ziernik Artur kpt., Krupski Dariusz, Nakielski Arkadiusz (od 50 min. Szczygieł Piotr), Bugajski Marek, Gogół Paweł, Gorgol Bartosz, Brach Arkadiusz(od 46 min. Ignasiak Paweł), Lipski Marcin

Puchar Polski

 1. 02.08.08 Darzbór II Szczecinek – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                              5:1 (3:0) br. Krupski D.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Podhorodecki Rafał (od 46 min. Bugajski Marek), Szperlak Dariusz, Kapała Marek, Ziernik Artur kpt., Rojek Rufin, Ignasiak Paweł, Szczygieł Piotr, Krupski Dariusz, Piórkowski Marcin (od 75 min. Brach Arkadiusz), Lipski Marcin

Mecze mistrzowskie

 1. 09.08.08 Arkadia Malechowo – Brok/Wiekowianka Wiekowo

4:2 (3:1) br. Ignasiak P., Krupski D.

Skład: Boryszewski Dawid – Ziernik Artur kpt., Szperlak Dariusz, Bugajski Marek, Krupski Dariusz, Lipski Marcin (od 68 min. Brach A.), Nakielski Arkadiusz (od 68 min. Nowakowski Marcin), Ignasiak Paweł, Wojtalik Paweł, Piórkowski Marcin, Gorgol Bartosz

Mecz z beniaminkiem V ligi miał dać odpowiedź w jakiej formie jest nasza drużyna, która od 14.06.08 kiedy to w lidze przegrała z Gryfem Polanów 1:3 nie wygrała do rozpoczęcia rozgrywek żadnego meczu. Trener Dariusz Szperlak często w okresie przygotowawczym powtarzał zawodnikom, że niezbyt interesują go zwycięstwa w meczach kontrolnych. Liczyć się będzie tylko liga. Gospodarze mecz rozpoczęli bardzo ostrożnie, widać było, że czuli respekt przed nami. Bramka zdobyta przez Ignasiaka w 15 minucie potwierdziała naszą przewagę do tego momentu. Jak się później okazało to było wszystko na co nas dzisiaj było stać. Gospodarze nie mając nic do stracenia otrząsneli się z tremy i szybko bo już w 20 minucie wyrównali. Następnie po dwóch ewidentnych błędach naszej obrony wyszli na prowadzenie 3:1. Na samym początku drugiej połowy w podobnych okolicznościach straciliśmy 4 bramkę i było już właściwie po meczu. Gospodarze mając wysokie prowadzenie pilnowali wyniku, my natomiast nic nie mogliśmy im zrobić. Widać było, że zawodnicy nasi są wolni i chyba przemęczeni, ale czym przecież to dopiero pierwszy mecz. Trener nie miał pomysłu jak to wszystko zmienić.

W końcówce meczu w zamieszaniu podbramkowym rozmiary porażki zmniejszył zdobywając bramkę Dariusz Krupski.

 1. 13.08.08 Brok/Wiekowianka – Piast Drzonowo

                                                          0:4 (0:3)

Skład: Boryszewski Dawid – Rojek Rufin, Szperlak Dariusz (od 46 min. Majewski Jacek), Ziernik Artur kpt. (od 84 min. Brach Arkadiusz)Wojtalik Paweł, Gogół Paweł, Ignasiak Paweł, Bugajski Marek (od 70 min. Nakielski Arkadiusz), Szczygieł Piotr, Lipski Marcin, Piórkowski Marcin (od 84 min. Nowakowski Marcin)           

            Końcowy wynik tego meczu powinien wystarczyć za cały komentarz. Dzisiejsze spotkanie potwierdziło, że drużyna jest fatalnie przygotowana do sezonu. Zawodnicy są wolni, brak im świeżości i chęci do gry. Zejście z boiska trenera Dariusza Szperlaka pod jak to się póżniej okazało pretekstem kontuzji potwierdziło, że nie ma on żadnej koncepcji gry i co najgorsze nie wie dlaczego jest tak źle i jak można to poprawić. Zostawił swoją drużynę bez pomocy w bardzo dla niej trudnym okresie. Był trenerem na dobre czasy.

W dniu 15.08.2009 r. trener Dariusz Szperlak złożył rezygnację z funkcji trenera i poprosił o udzielenie mu zwolnienia do Gwardii Koszalin. Zarząd klubu przychylił się do tej prośby. Z perspektywu czasu trzeba stwierdzić, że decyzja zarządu była prawidłowa i korzystna dla klubu. Trener Dariusz Szperlak nie był zdolny prowadzić zespołu w trudnych momentach, w stosunku do zawodników zachowywał się jak pruski kapral, a jego wulgarne i głośne okrzyki w szatni słyszalne były daleko poza nią. Okazał się też nielojalny wobec klubu wprowadzając w błąd zarząd. Po przejściu do Gwardii Koszalin jego ciężka kontuzja pachwiny gdzieś nagle zniknęła. Z perspektywu czasu wiemy, że nie opuścił z tego powodu żadnego meczu swojej drużyny. Można zadać pytanie czy tak postępuje zawodowiec, za którego się uważał.

            Nowym trenerem, który z marszu przejął drużynę został już wcześniej u nas pracujący pan Janusz Studziński, który nie przeraźił się, że drużyna zajmuje ostatnie miejsce i jest to zapewne wynik złego przygotowania do sezonu, wiedział jak później się przekonaliśmy jak to zmienić.

 1. 16.08.08 Pogoń Połczyn Zdrój – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                      3:1 (3:0) br. Lipski M.

Skład: Szmajdziak Łukasz- Rojek Rufin kpt., Kapała Marek, Ziernik Artur (od 46 min. Majewski Jacek), Wojtalik Paweł, Bugajski Marek (od 75 min. Nakielski Arkadiusz), Gogół Paweł, Szczygieł Piotr, Gorgol Bartosz (od 50 min. Nowakowski Marcin), Piórkowski Marcin (od 80 min. Brach Arkadiusz)

            Mecz ten po raz pierwszy poprowadził już nowy trener Janusz Studziński, który nie miał zbyt wiele czasu na odpowiednie przygotowanie drużyny. Pierwsza połowa to wręcz katastrofalna gra naszej drużyny. Wypisz wymaluj powtórka z meczu z Piastem Drzonowo. Już w pierwszej minucie tracimy bramkę. W 15 minucie po faulu w polu karnym Marka Kapały sędzia dyktuje rzut karny, pewnie wykorzystany przez gospodarzy. Marek Kapała w dalszym ciągu próbował jeszcze dyskutować z sędzią za co dostał drugą żółtą kartkę i na tym zakończył się jego udział w tym meczu. W 36 minucie było juz 3:0 dla miejscowych, którzy do przerwy mieli jeszcze dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Z niepokojem oczekiwaliśmy drugiej połowy. I o dziwo była ona diametralnie inna. Gospodarze mający zapas trzech bramek i przewagę jednego zawodnika myśleli,że łatwo zdobędą kolejne bramki. Spotkało ich jednak spore rozczarowanie. W 60 minucie rzut karny na bramkę zamienił Marcin Lipski. Później po strzale z dystansu Marcina Piórkowskiego piłka trafiła w słupek. Groźnie też było w końcowce pod bramka Pogoni po rzucie wolym pośredni z 8 m. Rozmowa trenera z zawodnikami w przerwie, przesunięcie niektórych zawodników na inne pozycje i dokonane zmiany przyniosły pozytywne rezultaty. Meczu tego nie mogliśmy wygrać po tak ogromnych stratach w pierwszej połowie, ale zawodnicy mogli zacząć wierzyć, że moga grać lepiej i jest ktoś kto im może w tym pomóc. Po tym meczu drużyna nasza zajmowała w tabeli ostatnie 16 miejsce z 0 dorobkiem punktowym i bilansem bramek 3:11.

 1. 24.08.08 Brok/Wiekowianka Wiekowo – Gryf Polanów

                                                                           1:2 (1:1) br. Gogół P.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Kapała Marek, Studziński Janusz, Szczygieł Piotr, Bugajski Marek, Rojek Rufin kpt., Gogół Paweł, Ignasiak Paweł, Wojtalik Paweł (od 46 min. Brach Arkadiusz), Gorgol Bartosz (od 75 min. Majewski Jacek), Lipski Marcin

Chociaż końcowy wynik był dla nas niekorzystny można było śmiało powiedzieć, że udało nam się zatrzymać niekorzystny trend. Gryf Polanów miał na koncie dwa zwycięstwa i był na piątym miejcu przed tym meczem. Przez cały czas to my byliśmy stroną przeważająca i po strzale Pawła Gogóła prowadziliśmy. W końcówce pierwszej połowy po jednym z nielicznych błędów obrony straciliśmy bramkę. W poprzednich meczach tych błędów była co nie miara. Widać było już rękę nowego trenera. Druga  połowa to wyrównana gra tocząca się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny miały sytuacje bramkowe, ale je zmarnowały. I gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów w doliczonym czasie gry w 92 min. w niegroźnym straciu naszego obrońcy przy bocznej linii pola karnego sędzia Jarosik podyktował bardzo problematyczny według nas rzut karny, który pewnie wykorzystali gości. Po wznowieniu gry sędzia zakończył zawody. Nie udało się więc nam zdobycie pierwszych punktów. Pocieszającym był fakt widocznej poprawy gry drużyny. Poprawiła się szybkość, mniej było strat i błędów w grze obronnej. W dalszym ciagu szwankuje jednak skuteczność pod bramką przeciwnika, a bez zdobywania bramek trudno mysleć o zwycięstwach.

 1. 31.08.08 Brok/Wiekowianka Wiekowo – Mirstal Mirosławiec

                                                                          2:0 (1:0) br. Lipski M., Piórkowski M.

            Skład: Boryszewski Dawid – Bugajski Marek, Studziński Janusz, Ziernik Artur kpt., Kapała Marek, Gorgol Bartosz, Ignasiak Paweł (od 80 min. Majewski Jacek), Wojtalik Paweł, Lipski Marcin, Nakielski Arkadiusz, Piórkowski Marcin (od 75 min. Brach Arkadiusz)

             Mecz ten początkowo miał być rozegrany na boisku w Mirosławcu. Jednak z uwagi na to, że boisko to nie zostało dopuszczone do rozgrywek w V lidze gospodarze poprosili nas o zamianę gospodarza w tej rundzie i rozegranie meczu w Darłowie. Oczywiście wyraziliśmy na to zgodę. Była to dla nas szansa, aby w roli gospodarza przełamać się w tych rozgrywkach. Szansę tę w pełni wykorzystaliśmy pokonując wyżej notowany Mirstal 2:0.

 1. 07.09.08 Brok/Wiekowianka Wiekowo – Olimp Złocieniec

                                                                           3:0 (2:0) br. Nakielski A., Piórkowski M., Majewski J.

Skład: Boryszewski Dawid – Szczygieł Piotr, Studziński Janusz, Ziernik Artur, Kapała Marek, Wojtalik Paweł (od 75 min. Podhorodecki Rafał), Rojek Rufin kpt., Ignasiak Paweł (od 83 min. Majewski Jacek), Lipski Marcin, Nakielski Arkadiusz (od 85 min. Nowakowski Marcin), Piórkowski Marcin (od 80 min. Brach Arkadiusz)

            Po katastrofie jaką była gra obronna w pierszych trzech meczach był to drugi mecz, w którym nie straciliśmy bramki. Widać wyraźna poprawę w grze drużyny. Nareszcie zaczynamy stanowić drużynę ,w której każdy zawodnik wie co i gdzie ma robić. Szybko zdobyta bramka przez najmłodszego zawodnika Arkadiusza Nakielskiego dodała nam pewności w grze. Po zdobyciu przez nas drugiej bramki widać było, że goście stracili chęć do gry. Pewna gra w obronie powodowała, że praktycznie nie mieli oni żadnych sytuacji bramkowych. W końcówce meczu gości dobił strzelając gola dopiero co wprowadzony najstarszy wiekiem w naszej drużynie Jacek Majewski.

 1. 13.09.08 Victoria Sianów – Brok/Wiekowianka Wiekowo

                                                   0:2 (0:0) br. Lipski M., Gogół P.

Skład: Boryszewski Dawid – Rojek Rufin kpt., Studziński Janusz, Ziernik Artur, Kapała Marek Lipski Marcin (od 75 min. Krupski Dariusz), Ignasiak Paweł (od 55 min. Gogół Paweł), Gorgol Bartosz (od 65 min. Wojtalik Paweł ), Szczygieł Piotr, Piórkowski Marcin (od 85 min. Podhorodecki Rafał), Nakielski Arkadiusz.

            Do przerwy był to bardzo wyrównany pojedynek, ale to my mogliśmy strzelić bramkę. Dobrą sytuację miał Nakielski Arkadiusz, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę wybił mu obrońca. Gospodarze za wszelką cenę chcieli odnieść pierwsze w tej rundzie zwycięstwo. My także chcieliśmy poprawić swoje konto punktowe. Roztrzygnięcie padło po przerwie. Najpierw Marcin Lipski przytomnie zachował się dobijając piłkę z najbliższej odległości. W 68 miniucie na strzał zdecydował się Piórkowski Marcin, odbitą przez bramkarza piłkę do siatki gości skierował kilkanaście minut wcześniej wprowadzony Paweł Gogół. Po przerwie spowodowanej kontuzją do gry wrócił Darek Krupski, ale z jego nogą nie jest najlepiej.

Tabela po 7 kolejkach:

    M PKT Z R P BZ BS
1.  Rasel Dygowo 7 18 6 0 1 31 11
2.  Arkadia Malechowo 7 16 5 1 1 19 7
3.  Lech Czaplinek 7 14 4 2 1 17 8
4.  Piast Drzonowo 7 14 4 2 1 21 13
5.  Pogoń Połczyn Zdrój 7 13 4 1 2 21 9
6.  Orzeł Łubowo 7 13 4 1 2 14 13
7.  Gryf Polanów 7 13 4 1 2 12 6
8.  Darłovia Darłowo 7 9 2 3 2 15 11
9.  Wiekowianka Wiekowo 7 9 3 0 4 11 13
10.  Głaz Tychowo 7 9 3 0 4 12 17
11.  Sokół Karlino 7 8 2 2 3 9 11
12.  Mirstal Mirosławiec 7 7 2 1 4 8 12
13.  Olimp Złocieniec 7 6 2 0 5 7 19
14.  Błonie Barwice 7 5 1 2 4 10 17
15.  Victoria Sianów 7 2 0 2 5 2 14
16.  Żaki 94 Kołobrzeg 7 2 0 2 5 8 36
 1. 21.09.08 Wiekowianka Wiekowo – Orzeł Łubowo

                                               0:1 (0:1)

Skład: Boryszewski Dawid – Rojek Rufin kpt., Studziński Janusz, Ziernik Artur (od 70 min. Majewski Jacek), Kapała Marek, Szczygieł Piotr, Ignasiak Paweł (od 65 Podhorodecki Rafał), Gogół Paweł, Krupski Dariusz, Nakielski Arkadiusz (od 46 min. Bugajski Marek), Lipski Marcin  

            Po trzech kolejnych zwycięstwach bez straty bramki liczyliśmy na podtrzymanie zwycięskiej passy. Niestety nie udało się nam zrealizować tych planów. Przypadkowo stracona już na początku meczu w wyniku błędu bramkarza Dawida Boryszewskiego i obrońcy Marka Kapały bramka spowodowała, że to goście cieszyli się z końcowego zwycięstwa. Mimo znacznej przewagi nie udało się nam odrobić tej straty. Dodatkowym utrudnieniem była w tym dniu krótka ławka rezerwowych.

 1. 27.09.08 Lech Czaplinek – Wiekowianka Wiekowo

                                                  3:0 (1:0)

Skład: Boryszewski Dawid – Kapała Marek, Studziński Janusz, Ziernik Artur kpt., Krupski Dariusz, Lipski Marcin (od 46 min. Gorgol Bartosz), Gogół Paweł, Ignasiak Paweł (od 70 min. Wojtalik Paweł), Szczygieł Piotr, Nakielski Arkadiusz, Piórkowski Marcin

            Końcowy wynik sugeruje, że w tym meczu niewiele mieliśmy do powiedzenia. Tak jedenak nie było. Do momentu straty bramki w 15 minucie zespołem dominujacym byli gospodarze, my do tego momentu staraliśmy się wybijać ich z uderzenia i po przejęciu piłki kontrować. Po strzeleniu bramki gospodarze usiedli na laurach licząc, że i tak strzelą następne bramki. Nic takiego szybko się nie stało. Z upływem czasu zaczęliśmy uzyskiwać przewagę i tylko brakowi precyzji naszych zawodników pod bramką gospodarze mogą zawdzięczać, że nie stracili bramki. Widząc, że to nie przelewki zawodnicy Lecha zaczęli się coraz bardziej denerwować. W końcówce meczu nie mając nic do stracenia zaczęliśmy atakować większą ilością zawodników. I to właśnie wtedy gospodarze strzelili nam dosłownie w ostatnich minutach dwie bramki, z których jedna była bardzo kontrowersyjna.

 1. 04.10.08 Darłovia Darłowo – Wiekowianka Wiekowo

                                                      0:0

Skład: Szmajdziak Łukasz – Kapała Marek kpt., Studziński Janusz, Ziernik Artur (od 61 min. Gogół Paweł), Bugajski Marek, Krupski Dariusz (od 68 min. Nakielski Arkadiusz), Ignasiak Paweł, Szczygieł Piotr, Wojtalik Paweł (od 56 min. Rojek Rufin), Lipski Marcin, Majewski Jacek (od 75 min. Brach Arkadiusz)

  Mimo kilku dogodnych sytuacji żadnej z drużyn nie udało sie zdobyć bramki. Końcowy wynik jest sprawiedliwym odzwierciedleniem tego co się działo na boisku. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy za sprawą Mirosława Stermacha i Zbigniewa Zasady stworzyli dwie grożne sytuacje w naszym polu karnym. Po przerwie widząc,że napastnicy gospodarzy nie są najlepiej dysponowani zaczęliśmy grać dużo odważniej. Przeprowadziliśmy kilka groźnych akcji ofensywnych, jednak brak precyzji w ich końcowych fazach nie pozwolił na zdobycie bramki. W końcówce meczu gospodarze wykonywali kilka rzutów rożnych,ale na posterunku był Łukasz Szmajdziak. Po jednym z rzutów przeprowadziliśmy szybka kontrę. Podanie do Marcina Lipskiego było minimalnie spóźnione i zamiast sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się on na pozycji spalonej. Pomni historii, kiedy to straciliśmy z Darłovią bramkę w doliczonym czasie gry ostatnie minuty graliśmy niezwykle uważnie. Gospodarzom nie udało się już stworzyć żadnej sytuacji bramkowej.

 1. 12.10.08 Wiekowianka Wiekowo – Głaz Tychowo

                                                                2:1 (2:1) br. Szczygieł P., Ignasiak P.

 

Sklad: Szmajdziak Łukasz – Bugajski Marek, Studziński Janusz, Wojtalik Paweł, Kapała Marek kpt., Szczygieł Piotr, Ignasiak Paweł (od 71 min. Nakielski Arkadiusz), Ziernik Artur (od 46 min. Rojek Rufin), Podhorodecki Rafał (od 78 min. Krupski Dariusz), Lipski Marcin, Piórkowski Marcin 

     Po trzech kolejnych meczach bez zdobytej bramki i tylko jednym punkcie na naszym koncie mecz z Głazem, drużyną o podobnym dorobku punktowym stał się niezwykle ważnym spotkaniem. Porażka oznaczała dla nas spadek na prawie sam koniec tabeli ligowej. Mimo ogromnej presji to nam udało się odnieść zwycięstwo. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Dwie szybko zdobyte bramki przez Piotra Szczygła i Pawła Ignasiaka pozwoliły na ustawienie tego meczu i mimo, że gościom jeszcze przed przerwą udało się zdobyć bramkę kontaktową to my kontrowaliśmy przebieg tego spotkania. Po przerwie mimo prób ze strony Głazu nie pozwolilismy im wyrównać, a sami mieliśmy dwie sytuacje, które mogliśmy zakończyć bramką. Napastnicy nasi jednak od dłuższego czasu nie są  najlepiej dysponowani. Zwycięstwo pozwoliło nam na awans w tabeli z 12 na 10 miejsce.

 1. 19.10.08 Sokół Karlino – Wiekowianka Wiekowo

                                               1:0 (0:0)

Skład: Szmajdziak Łukasz – Bugajski Marek, Studziński Janusz, Wojtalik Paweł (od 70 min. Majewski Jacek),Kapała Marek pkt., Szczygieł Piotr (od 60 min. Nakielski Arkadiusz), Ziernik Artur, Podhorodecki Rafał, Krupski Dariusz (od 85 min. Brach Arkadiusz), Lipski Marcin

 1. 26.10.08 Wiekowianka Wiekowo – Błonie Barwice

                                                                2:0 (1:0) br. Lipski M., Krupski D.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Wojtalik Paweł, Podhorodecki Rafał, Rojek Rufin kpt., Gogół Paweł, Szczygieł Piotr, Ignasiak Paweł (od 65 min. Gorgol Bartosz), Ziernik Artur (od 88 min. Brach Arkadiusz), Lipski Marcin (od 80 min. Krupski Dariusz), Piórkowski Marcin (od 72 min. Majewski Jacek), Nakielski Arkadiusz

Goście przyjechali po serii pięciu kolejnych zwycięstw i chcieli zapewne ją przedłużyć. Po pechowej porażce w Karlinie nam koniecznie potrzebne było zwycięstwo. Mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny miały swoje okazje. Wiecej opanowania i precyzji zachowali nasi zawodnicy. W pierwszej połowie prowadzenie dla naszego zespołu dała bramka zdobyta przez Marcina Lipskiego. Pod koniec drugiej połowy wprowadzony kilka minut wcześniej Dariusz Krupski ustalił wynik meczu. Zdobyte punkty pozwoliły na utrzymanie kontaktu z drużynami nas bezpośredni wyprzedzającymi.

 1. 09.11.08 Rasel Dygowo – Wiekowianka Wiekowo   

                                               3:0 vo

Mimo, że drużyna nasza była na boisku w Dygowie już o godzinie 13 mecz się nie mógł rozpocząć w zaplanowanym terminie tj. o godzinie 14 z uwagi na brak dokumentów (badania lekarskie, karty zgłoszeń), które kierownik drużyny zapomniał zabrać z szatni w Wiekowicach. Dokumenty dostarczono sędziom o godzinie 14,45 jednak z uwagi na szybko zapadające ciemności sędzia główny nie zgodził się na rozegranie meczu. Mecz został przez WGiE zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Rasela Dygowo.

 1. 16.11.08 Wiekowianka Wiekowo – Żaki 94 Kołobrzeg

                                 7:0 (4:0) br. Szczygieł P. –2, Wojtalik P., Gogół P.,Gorgol B., Szmajdziak Ł. i Brach A.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Wojtalik Paweł, Podhorodecki Rafał, Rojek Rufin kpt.(od 46 min. Brach Arkadiusz), Gogół Paweł, Szczygieł Piotr, Ignasiak Paweł (od 46 min. Krupski Dariusz), Ziernik Artur, Lipski Marcin (od 46 min. Majewski Jacek), Piórkowski Marcin (od 46 min. Gorgol Bartosz), Nakielski Arkadiusz

Mający ogromne kłopoty kadrowe goście przyjechali w 7 osobowym składzie nastawieni tylko i wyłącznie na obronę. Trzeba powiedzieć, że zachowali się wybitnie sportowo. Każda kontuzja zmuszająca ich zawodnika do opuszczenia płyty boiska oznaczała koniec meczu. Mimo nierównych sił dotrwali do 90 minuty meczu. Jak to w takich przypadkach bywa u zawodników drużyny przeciwnej panuje przekonanie, że taki mecz można wygrać na luzie i na dodatek bardzo wysoko. Broniący się całą drużyną goście do 20 minuty utrzymywali bezbramkowy remis. Po stracie bramki widać było, że stracili całą chęć do gry. Trener korzystając z okazji po przerwie dał pograć przez całą połowę wszystkim rezerwowym. Wysokim zwycięstwem znacznie poprawiliśmy nasze konto bramkowe. Był to ostatnim mecz rundy jesiennej.

Tabela po rundzie jesiennej.

    M PKT Z R P BZ-BS
1.  Piast Drzonowo 15 34 10 4 1 41-23
2.  Lech Czaplinek 15 31 9 4 2 39-17
3.  Orzeł Łubowo 15 31 10 1 4 39-21
4.  Arkadia Malechowo 15 29 9 2 4 38-18
5.  Rasel Dygowo 15 26 8 2 5 46-27
6.  Gryf Polanów 15 26 7 5 3 28-15
7.  Pogoń Połczyn Zdrój 15 25 7 4 4 35-20
8.  Sokół Karlino 15 24 7 3 5 27-23
9.  Błonie Barwice 15 20 6 2 7 22-26
10.  Wiekowianka Wiekowo 15 19 6 1 8 22-22
11.  Głaz Tychowo 15 18 6 0 9 24-38
12.  Darłovia Darłowo 15 17 4 5 6 22-22
13.  Olimp Złocieniec 15 14 4 2 9 18-44
14.  Mirstal Mirosławiec 15 12 3 3 9 18-26
15.  Victoria Sianów 15 11 3 2 10 14-29
16.  Żaki 94 Kołobrzeg 15 2 0 2 13 10-72

 W przerwie zimowej uczestniczylismy w kilku turniejach halowych

  I.      Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Darłowo

            W sobotę 29 listopada 2008 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół w Starym Jarosławiu rozegrany został halowy turniej piłki nożnej. Organizator, którym był Zarząd Gminnego Zrzeszenia Ludowe Zespoły w Darłowie zadecydował, że drużyny zostaną w drodze losowania podzielne na dwie grupy. Zwycięscy grup zagrają o pierwsze miejsce, drużyny z drugich miejsc o trzecie w turnieju.

Drużyny w pięcioosobowych ( bramkarz +  4) składach grały mecze 2×7 minut.

Skład I grupy:

 1. Płomień Jeżyczki – kl. O
 2. LZS Kowalewice – lider kl. B
 3. Zieloni Rusko – kl. A
 4. Wiekowianka Wiekowo – V liga
Skład  II grupy:
 1. Darpol Barzowice – kl. A
 2. Passat Bukowo Morskie – kl. A
 3. Błękitni/Mieszko Stary Jarosław – kl. O

Drużyna nasza grała w następującym składzie:

Szmajdziak Łukasz – Podhorodecki Rafał, Wojtalik Paweł, Krupski Dariusz, Gorgol Bartosz, Szczygieł Piotr, Brach Arkadiusz

W meczach grupowych uzyskaliśmy następujące wyniki:

 1. LZS Kowalewice – Wiekowianka Wiekowo 1:6 (0:4) bramki: Gorgol Bartosz –2, Podhorodecki Rafał, Brach Arkadiusz, Szczygieł Piotr i Krupski Dariusz po 1
 1. Wiekowianka Wiekowo – Płomień Jeżyczki 1:1 (0:0) bramkę zdobył Podhorodecki Rafał
 1. Zieloni Rusko – Wiekowianka Wiekowo 0:1 (0:0) bramkę zdobył Krupski Dariusz

Kolejność miejsc w I grupie:

 1. Wiekowianka Wiekowo – 7 pkt. br. 8:2
 2. Płomień Jeżyczki – 7 pkt. br. 6:3
 3. Zieloni Rusko – 3 pkt. br. 5:4
 4. LZS Kowalewice – 0 pkt. br. 5:15

W meczu o pierwsze miejsce zmierzyliśmy się ze zwycięzcą II grupy drużyną Błękitni/Mieszko Stary Jarosław, która w drodze do finału rozegrała jeden mecz mniej. Mecz finałowy był ozdobą tego turnieju. Obie drużyny postawiły na otwartą, ofensywna grę. Widać było, że spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju. Pod obu bramkami było wiele gorących sytuacji. Pierwsi bramkę strzelili gospodarze. Kilka minut później po ładnej akcji całego zespołu wyrównał Gorgol Bartosz. Już do końca regulaminowego czasu gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Był to okres bardzo dobrej gry obu bramkarzy. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się naszej drużynie strzelić zwycięskiej bramki. Zgodnie z regulaminem doszło do strzelania rzutów karnych ( I seria po trzech zawodników z każdej drużyny). Po celnych strzałach Szczygła Piotra i Gorgol Bartosza  oraz obronie przez Szmajdziaka Łukasza objęliśmy prowadzenie 2:1. Niecelny strzał Podhorodeckiego Rafała i obroniony Szmajdziaka Łukasza spowodowały, że to gospodarze wygrali 2:3.   Za drugie miejsce otrzymaliśmy puchar i sprzęt sportowy w postaci piłek nożnych oraz spodenek. Dodatkowo bramkarz nasz Szmajdziak Łukasz uznany został za najlepszego bramkarza turnieju.

II.  21.12.08    Halowy Turniej w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Manowo

W dniu dzisiejszym w godz. 9.00 do 19.00 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie, rozegrano” Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej Seniorów” o Puchar Wójta Gminy Manowo.

W turnieju udział wzięły następujące zespoły:

 1. Leśni/Rossa Manowo
 2. Arkadia Malechowo
 3. Wiekowianka Wiekowo
 4. Zefir Wyszewo
 5. Płomień Jeżyczki
 6. Zryw Kretomino
 7. Oldboy Zryw Kretomino
 8. Politechnika Koszalin

Nasz zespół w finale po rzutach karnych uległ ekipie Leśnika/Rossy Manowo 2:3. W regulaminowym czasie było 0:0.

W półfinale pokonaliśmy w rzutach karnych 2:1 Arkadię Malechowo, w regulaminowym czasie gry było 1:1. W ćwierćfinale pokonaliśmy 4:2 Politechnikę Koszalińską.

Drużyna nasza grała w następującym składzie:

Szmajdziak Łukasz – Ziernik Artur, Wojtalik Paweł, Gorgol Bartosz, Sorbian Daniel, Szczygieł Piotr, Lipski Marcin, Ignasiak Paweł, Brach Arkadiusz, Podhorodecki Rafał

Warto nadmienić, że w barwach Leśnika/Rossy Manowo grał nasz bramkarz Dawid Boryszewski, który swoją postawą pomógł Leśnikowi zająć pierwsze miejsce.

Końcowa tabela turnieju:

 1. Leśnik/Rossa Manowo
 2. Wiekowianka Wiekowo
 3. Arkadia Malechowo
 4. Zryw Kretomino
 5. Politechnika Koszalin
 6. Zefir Wyszewo
 7. Oldboy Zryw Kretomino
 8. Płomień Jeżyczki

III. 25.01.09   Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Polanowa       

Do zmagań na parkiecie przystąpiło siedem zespołów. Nie dojechała ekipa Hubertusa Biały Bór. Najpierw zespoły rywalizowały w grupach.

Grupa A:

Mechanik Bobolice – Płomień Jeżyczki            5:1

Gryf I Polanów – Mechanik Bobolice  2:2

Płomień Jeżyczki – Gryf I Polanów                  7:0

 1. Gryf I 2 4          9:2
 2. Mechanik 2 4          7:3
 3. Płomień 2 0          1:12

Grupa B:

Victoria Sianów – Wiekowianka Wiekowo                 1:1 br. Gorgol B.

Gryf II Polanów – Star Mokre                        0:3

Wiekowianka Wiekowo – Gryf II Polanów                 1:1 br. Ignasiak P.

Start Mokre – Victoria Sianów                                   0:2

Start Mokre – Wiekowianka Wiekowo                       0:1 br. Gorgol B.

Victoria Sianow – Gryf II Polanów                              3:0

 1. Victoria 3 7              6:1
 2. Wiekowianka 3 5    3:2
 3. Start 3 4                   3:3
 4. Gryf II 3 1               1:7

W pojedynku finałowym Victoria Sianow pokonała Gryfa I Polanów 1:0. W meczu o trzecie miejsce nasz zespół po bramkach Bartosza Gorgola i Pawł;a Wojtalika pokonał Mechanika Bobolice 2:0, a w spotkaniu o piąte miejsce Płomień Jeżyczki rzutami karnymi 3:1 pokonał Start Mokre. W regulaminowym czasie było 1:1.

Drużyna nasza grała w składzie: Szmajdziak Łukasz – Kapała Marek, Szczygieł Piotr, Podhorodecki Rafał, Brach Arkadiusz, Wojtalik Paweł, Ignasiak Paweł, Gorgol Bartosz, Ziernik Artur, Lipski Marcin.

Mecze towarzyskie

 1. 01.02.09 Victoria Sianów – Wiekowianka Wiekowo

                                                   0:4 (0:2) br. Ignasiak P., Bączkowski M., Brach A.,Sorbian D.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Krupski Dariusz, Wojtalik Paweł, Ziernik Artur kpt., Lipski Marcin, Gorgol Bartosz, Szczygieł Piotr, Sorbian Daniel, Piórkowski Marcin, Bączkowski Mateusz, Ignasiak Paweł .

Na zmiamy wchodzili: Sołonowicz Marcin, Brach Arkadiusz, Brzeziński Marcin

 1. 07.02.09 Leśnik/Rossa Manowo – Wiekowianka Wiekowo

                                                              3:2 (1:1) br. Bączkowski M., Brach A.

Skład: Szmajdziak Łukasz – Podhorodecki Rafał, Ziernik Artur kpt., Krupski Dariusz, Wojtalik Paweł, Brzeziński Marcin, Sorbian Daniel, Lipski Marcin, Piórkowski Marcin, Bączkowski Mateusz, Ignasiak Paweł.

Na zmiany wchodzili: Rojek Rufin, Sołonowicz Marcin, Brach Arkadiusz, Gorgol Bartosz

 1. 14.02.09 Gryf Polanów – Wiekowianka Wiekowo

                                               0:2 (0:0) br. Piórkowski M., Sorbian D.

Skład:Szmajdziak Łukasz – Kapała Marek, Ziernik Artur kpt., Rojek Rufin kpt., Krupski Dariusz, Lipski Marcin, Gorgol Bartosz, Brzeziński Marcin, Piórkowski Marcin, Bączkowski Mateusz, Ignasiak Paweł.

Na zmiany wchodzili: Brach Arkadiusz, Szczygieł Piotr, Sorbian Daniel

 1. 21.02.09 Kotwica II Kołobrzeg – Wiekowianka Wiekowo

                                                             3:2 (1:0) br. Piórkowski M-2

Skład: Szmajdziak Łukasz – Kapała Marek, Ziernik Artur kpt., Podhorodecki Rafał, Krupski Dariusz, Wojtalik Paweł, Gorgol Bartosz, Ignasiak Paweł, Szczygieł Piotr, Lipski Marcin, Piórkowski Marcin

Na zmiany wchodzili: Brach Arkadiusz, Bączkowski Mateusz, Brzeziński Marcin, dwóch zawodników testowanych.

 1. 01.03.09 Wybrzeże Biesiekierz – Wiekowianka Wiekowo

                                                             0:2 (0:0) br. Gorgol B., Brzeziński M.

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Szmajdziak Bartosz, Studziński Janusz, Bączkowski Mateusz, Lipniewicz Piotr, Brzeziński Marcin, Wojtalik Paweł, Lipski Marcin, Krajewski Kamil, Brach Arkadiusz, Gorgol Bartosz

 1. 07.03.09 Turniej Osadnika

            Na boisku w Darłowie rozegrany został turniej z okazji wyzwolenia Darłowa. W turnieju organizowanym przez MKS Darłovia Darłowo wzięły udział oprócz gospodarzy drużyny Wiekowianki Wiekowo, Błękitnych/Mieszko Stary Jarosław i Płomienia Jeżyczki.

W meczach półfinałowych padły następujące wyniki:

 1. Darłovia Darłowo – Błękitni/Mieszko Stary Jaroslaw 0:5 (0:3)
 2. Wiekowianka Wiekowo – Płomień Jeżyczki 1:1 (1:0) br. Ignasiak Paweł

   w rzutach karnych 3:2 dla Wiekowianki br. Piórkowski Marcin, Szczygieł Piotr, Lipski Marcin, Szmajdziak Łukasz broniąc rzut karny Kołodzieja zapewnił nam awans do finału.

Finał

Wiekowianka Wiekowo – Błękitni/Mieszko Stary Jarosław  3:0 (1:0)

 1. Piórkowski Marcin – 2, Bączkowski Mateusz – 1

Drużyna nasza grała w następującym składzie: Szmajdziak Łukasz kpt. – Studziński Janusz, Ignasiak Paweł, Szczygieł Piotr, Lipniewicz Piotr, Gorgol Bartosz, Brzeziński Marcin, Lipski Marcin, Krajewski Kamil, Brach Krzysztof, Piórkowski Marcin, Bączkowski Mateusz

Mecz o trzecie miejsce

Darłovia Darłowo – Płomień Jeżyczki                             3:0 ( 2:0)

Najlepszym strzelcem turnieju został nasz zawodnik Piórkowski Marcin, który zdobył trzy bramki.

 1. 15.03.09 Wiekowianka Wiekowo – Zefir Wyszewo

                                                                0:1 (0:1)

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Kapała Marek, Ziernik Artur kpt., Ignasiak Paweł, Rojek Rufin, Brzeziński Marcin, Gorgol Bartosz, Sorbian Daniel, Lipski Marcin, Bączkowski Mateusz, Piórkowski Marcin.

Na zmany wchodzili: Szczygieł Piotr, Krupski Dariusz, Lipniewicz Piotr, Wojtalik Paweł, Brach Arkadiusz

W trakcie przerwy zimowej do zespołu dołączyli:

– Bączkowski Mateusz i Lipniewicz Piotr (Bałtyk Koszalin)

– Stępniak Krzysztof (Sława Sławno)

– Brzeziński Marcin (Gwardia Koszalin)

– Sorbian Daniel

Mecze mistrzowskie

 1. 23.03.09 Wiekowianka Wiekowo – Arkadia Malechowo

                                                                 0:0

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Kapała Marek (od 70 min. Podhorodecki Rafał), Rojek Rufin, Ziernik Artur, Bączkowski Mateusz, Lipski Marcin, Gorgol Bartosz (od 55 min. Stępniak Krzysztof), Brzeziński Marcin (od 46 min. Lipniewicz Piotr), Sorbian Daniel (od 75 min. Krupski Dariusz), Piórkowski Marcin

Zawodnicy obu drużyn zafundowali nam bardzo ciekawe widowisko. Arkadia aspirująca do awansu i Wiekowianka żądna rewanżu za porażkę z jesieni. W składzie naszego zespołu pojawiło się w porównaniu do jesieni kilku nowych zawodników. Zdawaliśmy sobie sprawę, że potrzeba czasu aby nowi zawodnicy wkomponowali się do składu. Po raz pierwszy graliśmy w takim składzie. Od początku meczu zarysowała się lekka przewaga naszego zespołu. Jednak to goście w 18 minucie mogli objąć prowadzenie kiedy to w sytuacji sam na sam zawodnik Arkadii trafił prosto w ręce Łukasza Szmajdziaka. Z biegiem czasu gra zaczęła się wyrównywać. Od początku meczu grali Brzeziński Marcin i Bączkowski Mateusz, bardzo młodzi zawodnicy nie posiadający doświadczenia w rozgrywkach tej klasy. Mimo, że staraliśmy się dużo grać piłką to nie wyglądało to do przerwy najlepiej. Mimo to od 34 minuty mogliśmy prowadzić, kiedy to w zamieszaniu podbramkowy bramkarz gości instynktownie nogami obronił strzał Marcina Lipskiego. W drugiej połowie na boisku pojawili się następni pozyskani zawodnicy Krzysztof Stępniak i  Piotr Lipniewicz. W 68 minucie do prostopadłego podania doszedł Marcin Piórkowski i będąc sam na sam z bramkarzem został brutalnie sfaulowany w polu karnym przez Pawła Borowskiego. Sędzia bez wachania wskazał na rzut karny, a zawodnikowi pokazał czerwoną kartkę. Żaden z naszych zawodników nie kwapił się do wykonania jedenastki. Chyba przed meczem trener nie wyznaczył strzelca. W końcu do piłki podszedł Marcin Lipski i można powiedzieć ,że nie strzelił, a podał piłkę bramkarzowi gości. Goście grający w 10 nie byli w stanie stworzyć groźniej sytuacji pod naszą bramką. My natomiast w 70 minucie byliśmy bardzo blisko zdobycia bramki, kiedy to piłka po strzale z dystansu odbiła się od poprzeczki , od linii bramkowej i wyszła w pole. W 80 minucie nieuchwytny dla obrońców gości Marcin Piórkowski przed polem karnym został ponownie bardzo brutalnie sfaulowany. Obrońca Arkadii Kamil Ostrowski ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Od tego momentu praktycznie oblegaliśmy bramkę gości, jednak ich zmasowana obrona nie pozwalała nam strzelić bramki. Mało tego po jednym z nielicznych wypadów po strzale głową trafili w słupek naszej bramki. W 93 minucie szarżujący Marcin Piórkowski został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza gości. Jednak sędzia nie zakwalifikował tego jako przewinienia na rzut karny i chwilę później zakończył ten mecz. Podczas meczu mieliśmy prawie wszystko. Były niewykorzystane sytuacje, kontrowersyjne decyzje sędziowskie, czerwone kartki, lecz zabrakło najważniejszego – bramek. Widać był w wielu sytuacjach brak zgrania i zrozumienia u naszych zawodników a nowi młodzieżowcy chyba się lekko wystraszyli i nie pokazali w pełni swoich umiejętności. Wierzymy, że w następnych meczach będzie lepiej.  Przy odrobinie szczęścia mogliśmy ten mecz wygrać. Kluczowym momentem było chyba nie wykorzystanie rzutu karnego.

 1. 29.03.09 Piast Drzonowo – Wiekowianka Wiekowo

                                               3:1 (2:1) br. Lipski M.

SkładSzmajdziak Łukasz kpt. – Kapała Marek (od 85 min. Wojtalik Paweł), Rojek Rufin, Ziernik Artur, Ignasiak Paweł, Lipniewicz Piotr (od 75 min. Szczygieł Piotr), Gorgol Bartosz (od 65 min. Stępniak Krzysztof), Lipski Marcin (od 70 min. Podhorodecki Rafał), Piórkowski Marcin, Bączkowski Mateusz

 Do Drzonowa nie jechaliśmy w roli faworytów i porażka 1:3 ujmy nam nie przynosi. Gospodarze od pierwszego gwizdka ostro natarli i po15 minutach prowadzili 2:0. Najpierw wykorzystali problematyczny rzut karny, potem błąd naszych obrońców i myśleli, że mecz się już skończył. Nic z tych rzeczy. Po stracie drugiej bramki nie mając nic do stracenia zaczęliśmy mocno naciskać na gospodarzy. Na przeszkodzie stawał jednak świetnie dysponowany bramkarz Artur Tłoczek. To dzięki jego postawie do przerwy udało się nam zdobyć tylko kontaktową bramkę, którą strzelił Marcin Lipski. Na początku drugiej połowy dwie kapitalne obrony Tłoczka uchroniły gospodarzy od utraty bramki. Trzecia bramka padła w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Po strzale Jacka Chołysa piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w murawę i wyszła w pole. Sędzia asystent pokazał na środek boiska. Mimo naszych protestów sędzia główny uznał tę bramkę.

 1. 05.04.09 Wiekowianka Wiekowo – Pogoń Połczyn Zdrój

                                                                 1:0 (1:0) br. Lipski Marcin

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Ziernik Artur, Rojek Rufin, Ignasiak Paweł, Lipniewicz Piotr, Kapała Marek (od 74 min. Wojtalik Paweł), Lipski Marcin (od 78 min. Krupski Dariusz), Sorbian Daniel, Bączkowski Mateusz (od 61 min. Szczygieł Piotr), Stępniak Krzysztof (od 70 min. Gorgol Bartosz), Piórkowski Marcin

Już w pierwszej minucie w zamieszaniu pod bramką gości groźnie strzelali Krzysztof Stępniak i Piotr Lipniewicz, niestety dla nas oba strzły obronił bramkarz gości. W odpowiedzi  w 5 minucie zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam Łukaszem Szmajdziakiem, ale nie potrafił wykorzystać tej okazji. W 12 minucie po ładnym krosowym podaniu Mateusza Bączkowskiego, Marcin Lipski trafił do siatki gości. Kolejna szansa na podwyższenie wyniku nadarzyła się w 18 minucie, kiedy to po podaniu Krzysztofa Stępniaka Marcin Piórkowski mocno strzelił po ziemi. Jednak bramkarz piłkę sparował na róg. W dalszym ciągu to nasz zespół miał zdecydowaną przewagę i za wszelką cenę dążył do strzelenia drugiej bramki. Po dośrodkowaniu z rogu mocny strzał głową Marcina Lipskiego instyntownie broni bramkarz gości przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 38 minucie indywidualną akcją popisuje się Marcin Piórkowski, po minięciu trzech obrońców strzela na bramkę, jednak nie na tyle precyzyjnie aby piłka wpadła do siatki. Ponownie na wysokości zadania stanął bramkarz gości parując piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi goście wykonywali rzut wolny z około 35 metrów. Mocno bita piłka po kożle minimalnie minęła spojenie słupka i porzeczki naszej bramki. Tuż przed przerwą niezbyt mocny strzał napastnika Pogoni pewnie broni Łukasz Szmajdziak. Po przerwie  obraz gry nie ulega zmianie. To nasz zespół ma inicjatywę i stwarza groźne sytuacje. Po faulu na Marcinie Piórkowski z odległości około 20 metrów groźny strzał Daniela Sorbiana blokuje obrońca wybijając piłkę na rzut rożny. Od 60 minuty gra zaczyna się wyrównywać. Zespół nasz coraz więcej uwagi poświęca na pilnowanie korzystnego wyniku. Widać też u niektórych zawodników pierwsze oznaki zmęczenia. Na boisku pojawia się czterech nowych zawodników ( Szczygieł Piotr, Wojtalik Paweł, Gorgol Bartosz i Krupski Dariusz). Goście uzyskują lekką przewagę, ale pod nasze pole karne nie mogą się dostać. Za to w 88 minucie groźnie uderza z rzutu wolnego Bartek Gorgol, zblokowana przez obrońcę piłka wychodzi na aut. W 90 minucie po interwencji przy rzucie rożnym bramkarz gości uderza głową w słupek. Na całe szczęście po krótkiej przerwie na udzielenie pomocy mógł dalej kontynuować grę. W 94 minucie sędzia zakończył mecz, który przyniósł na jak najbardziej zasłużone zwycięstwo. Szkoda tylko tych zmarnowanych sytacji na zdobycie dalszych bramek.

 1. 11.04.09 Gryf Polanów – Wiekowianka Wiekowo

                                               0:0

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Ziernik Artur, Lipniewicz Piotr, Kapała Marek (od 67 min. Podhorodecki Rafał), Ignasiak Paweł, Sorbian Daniel, Lipski Marcin, Rojek Rufin (od 87 min. Wojtalik Paweł), Stępniak Krzysztof (od 64 min. Gorgol Bartosz), Bączkowski Mateusz (od 57 min. Brzeziński Marcin), Piórkowski Marcin

Indolencja strzelecka z poprzednich meczy w Polanowie przeszła wszelkie wyobrażenia. Z kilku 100 % sytuacji nie wykorzystaliśmy ani jednej. Już w 10 minucie Daniel Sorbian marnuje doskonałą okazję nie tafiając z 14 metrów do bramki, podobnie za chwilę czyni Marcin Piórkowski. Dopiero po 20 minutach gospodarze przedostali się pod nasze pole karne, a ich strzał mija w bezpiecznej odległości naszą bramkę. Za chwilę będąc sami przed bramkarzem Gryfa Marcin Piórkowski i Mateusz Bączkowski tak kombinowali z oddaniem strzału, że piłkę w ostatniej chwili zdołał im wybić obrońca gospodarzy. W 45 minucie strzał Marcina Lipskiego z rogu szesnastki trafia w poprzeczkę. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kolejne sytuacje zmarnowali Marek Kapała, Marcin Lipski i Marcin Piórkowski. Naciskani i oblegani gospodarze mieli tylko jeden sposób. Kopali piłkę ze wszystkich sił do przodu. Taka prymitywna gra wystarczyła w dniu dzisiejszym na utrzymanie bezbramkowego remisu. Szkoda zmarnowanych sytuacji i straconych punktów. Tak słabego Gryfa w Polanowie już dawno w meczu z nami nie oglądaliśmy. Podsumowując za postawę na boisku zawodnikom należała się pochwała, za skuteczność nagana.

 1. 18.04.09 Mirstal Mirosławiec – Wiekowianka Wiekowo

                                                           0:0

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Lipniewicz Piotr (od 70 min. Szczygieł Piotr), Ziernik Artur, Kapała Marek, Ignasiak Paweł, Lipski Marcin, Sorbian Daniel, Brzeziński Marcin, Stępniak Krzysztof (od 60 min. Krupski Dariusz ), Gorgol Bartosz (od 67 min. Brach Arkadiusz), Piórkowski Marcin (od 75 min. Bączkowski Mateusz)

Obie drużyny doskonale zdawały sobie sprawę ze stawki tego meczu. Rozpoczęły więc spotkanie bardzo ostrożnie, aby nie stracić przypadkowej bramki.Pierwsza połowa to gra głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze starali się długimi piłkami zdobywać teren. Jednak ich wrzutki w nasze pole karne nie były zbyt skuteczne. My staraliśmy się grać z kontry, ale nic z tego nie wychodziło. Dopiero w 35 minucie za sprawą Marka Kapły oddaliśmy groźny, ale minimalnie niecelny strzał w kierunku bramki gospodarzy. Gospodarze do przerwy nie wykorzystali dogodnej sytuacji będąc sam na sam z Łukaszem Szmajdziakiem. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasza linia pomocy i atak razili niedokładnością i częstymi stratami piłek, które narażały nas na kontry gospodarzy. Po jednej z nich w 60 minucie w niegroźnej sytuacji w polu karnym tuż przy jego końcowej linii Marek Kapała zdaniem sędziego faulował napastnika gospodarzy z co podyktował rzut karny. Mocno uderzoną przez Andrzeja Czyżka piłkę zdołał sparować do boku Łukasz Szmajdziak, a dobitka przeszła obok dalszego słupka. Można powiedzieć, że wróciliśmy z dalekiej podróży. Kilka minut potem Marcin Piórkowski i Bartosz Gorgol mieli przed soba tylko jednego obrońcę, ale zamiast zagrania do wolnego Bartosza Gorgola doczekaliśmy się anemicznego na dodatek jeszcze zablokowanego strzału Marcina Piórkowskiego. Widząc indolencję naszych napastników w końcówce meczu trener dokonał dwóch zmian, które też niewiele wniosły. Gospodarze w tym elemencie gry też nie byli lepsi Kilka ich strzałów przeszło w dalekiej odległości od naszej bramki, a te które szły w światło bramki pewne chwytał nasz bramkarz. My odpowiedzieliśmy celnym strzałem Marcina Lipskiego, ale w środek bramki.  Podział punktów jest sprawiedliwym odzwierciedleniem tego co działo się na biosku. Jeden punkt zdobyty na wyjeżdzie może cieszyć, styl drużyny nie.  Bohaterem drużyny był Łukasz Szmajdziak.

 1. 25.04.09 Olimp Złocieniec – Wiekowianka Wiekowo

                                                     0:2 (0:0) br. Lipski M., Rojek R.

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Lipniewicz Piotr, Ziernik Artur, Kapała Marek, Ignasiak Paweł, Lipski Marcin (od 80 min. Wojtalik Paweł), Rojek Rufin,  Gorgol Bartosz (od 75 min. Podhorodecki Rafał), Krupski Dariusz (od 55 min. Stępniak Krzysztof), Bączkowski Mateusz (od 55 min. Brzeziński Marcin), Piórkowski Marcin

Dla obu drużyn był to niezwykle ważny mecz. Zwycięstwo Wiekowianki dawało jej awans w tabeli i oddalenie się od strefy spadkowej. Zwycięstwo Olimpa przedłużało nadzieję na utrzymanie się w lidze. Dodatkowo gospodarze podbudowani zostali wyjazdowym zwycięstwem z wiceliderem w Czaplinku. Do Złocieńca przyjechaliśmy 1,5 godziny przed meczem, a trener zarządził półgodzinny spacer po pobliskim lesie. Miało to zmniejszyć napięcie i zrelaksować zawodników. W stosunku do poprzednego meczu z Mirstalem zmieniło się ustawienie w linii pomocy i ataku. Od początku zagrali Rojek Rufin, Dariusz Krupski i Mateusz Bączkowski. Od pierwszego gwizdka sędziego staralismy się narzucić swój styl gry. Już w pierwszej minucie akcja Marcina Lipskiego mogła przynieść nam bramkę. W odpowiedzi gospodarze w 4 minucie po faulu Marka Kapały trafili piłką w mur. W 10 minucie strzał Marcina Lipskiego w krótki róg broni bramkarz gospodarzy. Do przerwy dwukrotnie groźnie strzelał jeszcze Marcin Piórkowski. Pierwszy strzał obronił bramkarz, drugi był minimalnie niecelny. Gospodarze w 25 minucie po błędzie naszej obrony mogli zdobyć bramkę, ale skutecznie interweniował Łukasz Szmajdziak. Do przerwy było bez bramek.

Po przerwie zarysowała się dość wyraźna przewaga naszej drużyny. W 55 minucie wychodzącego sam na sam z bramkarzem Marcina Piórkowskiego faulował ograny obrońca za co dostał tylko żółtą kartkę. Losy meczu zostały rozstrzygnięte miedzy 60, a 65 minutą. Najpierw dokładnym dośrodkowaniem popisał się dobrze dysponowany Bartosz Gorgol, a uderzenie Marcina Liskiego z około 15 metrów znalazło drogę do siatki gospodarzy. Zanim gospodarze zdołali ochłąnąć po ciosie Marcina Lipskiego zostali dobici bramką Rufina Rojka w 65 minucie. Bardzo mocne uderzenie z około 25 metrów wylądowało pod poprzeczką bramki gospodarzy. Po utracie drugiej bramki gospodarze rzucili się do desperackich ataków, które przyniosły im tylko kilka rzutów rożnych i kilka piąstkowań Łukasza Szmajdziaka, który już w czwartym meczu zachował czyste konto. Na słowa uznania zasłużyła cała drużyna. Dobry mecz rozegrali Paweł Ignasiak, Marcin Lipski,Artur Ziernik i Bartosz Gorgol. Szczególnie cieszy rosnąca forma tego ostatniego. Ważnym jest też fakt, że nie łapiemy ostatnio  żółtych kartkek. W trzech ostatnich meczach tylko jeden raz nasz zawodnik ją ujrzał.

Tabela po 21 kolejkach

    M PKT Z R P BZ-BS
1.  Piast Drzonowo 21 47 14 5 2 56-30
2.  Arkadia Malechowo 21 43 13 4 4 52-22
3.  Lech Czaplinek 21 39 11 6 4 50-26
4.  Orzeł Łubowo 21 37 11 4 6 47-31
5.  Rasel Dygowo 21 36 11 3 7 58-40
6.  Pogoń Połczyn Zdrój 21 33 9 6 6 44-26
7.  Sokół Karlino 21 33 10 3 8 36-31
8.  Gryf Polanów 21 31 8 7 6 34-24
9.  Wiekowianka Wiekowo 21 28 8 4 9 26-25
10.  Głaz Tychowo 21 26 8 2 11 34-50
11.  Victoria Sianów 21 24 7 3 11 29-38
12.  Darłovia Darłowo 21 24 6 6 9 32-33
13.  Mirstal Mirosławiec 21 24 6 6 9 32-33
14.  Błonie Barwice 21 23 7 2 12 28-41
15.  Olimp Złocieniec 21 21 6 3 12 28-56
16.  Żaki 94 Kołobrzeg 21 2 0 2 19 10-90
 1. 29.04.09 Wiekowianka Wiekowo – Victoria Sianów

                                                                 1:0 (1:0) br. Sorbian D.

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Kapała Marek, Ziernik Artur, Ignasiak Paweł, Rojek Rufin, Lipniewicz Piotr, Gorgol Bartosz (od 60 min. Stępniak Krzysztof), Lipski Marcin, Brzeziński Marcin (od 57 min. Szczygieł Piotr), Sorbian Daniel (od 90 min. Brach Arkadiusz), Piórkowski Marcin (od 82 min. Krupski Dariusz)

Zespół nasz  od czterech meczy nie stracił bramki i mimo anemii w ataku dwa mecze potrafił wygrać. I z taki postanowieniem zawodnicy wyszli na boisko. Cel był jeden. Zwycięstwo. Zdawaliśmy sobie jednocześnie sprawę, że Victoria wiosną to całkiem inny zespół i powtórka wyniku z jesieni będzie znacznie trudniejszym zadaniem. Już w 3 minucie mogliśmy prowadzić 1:0, kiedy to Bartosz Gorgol będą w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości próbował go lobować. Zrobił to jednak mało precyzyjnie i piłka przeleciała obok bramki. Kolejna groźna sytuacja była w 5 minucie kiedy to po dośrodkowaniu Marcina Piórkowskiego obrońca gości w ostatnim momencie wybił piłkę na róg. W odpowiedzi goście groźnie strzelali z rzutu wolnego. Mocno bita z odległości 20 m piłka minęła naszą bramkę. W 14 minucie na strzał z około 18 metrów zdecydował się Bartosz Gorgol. Silnie uderzona piłka trafiła prosto w ręce bramkarza gości, który nie utrzymał jej w rękach, jednak w pobliżu nie było nikogo kto mógłby ją dobić. W 23 minucie będący przed polem karnym Daniel Sorbian zdecydował się  na strzał. Mocno uderzona piłka znalazła drogę do siatki obok bezradnie interweniującego bramkarza Victorii. Wydawało się, że kolejne bramki muszą być tylko kwestią czasu. W 30 minucie ponownie groźnie strzelał Bartosz Gorgol, jednak i tym razem trafił prosto w ręce bramkarza. W kilka minut później Daniel Sorbian po ograniu dwóch obrońców strzela, niestety niecelnie. Jeszcze przed przerwą dobrą okazję stworzyli Marcin Piórkowski i Bartosz Gorgol, którego uderzenie głową zablokowali obrońcy wspólnie z bramkarzem.

Po przerwie odważniej zaczęli grać goście i to oni w środku pola zaczęli uzyskiwać przewagę, z której jednak niewiele wynikało. My staraliśmy się być jak najdłużej przy piłce i czyhaliśmy na błąd coraz odważniej grających gości. W 53 minucie po faulu na Marcinie Lipskim niecelnie uderzał Bartosz Gorgol. W 60 minucie dośrodkowanie Piotra Szczygła w pole bramkowe ląduje na poprzeczce bramki drużyny gości. W 78 minucie w środkowej strefie boiska brutalnie faulowany jest Marcin Lipski, który nie wytrzymuje nerwowo i brzuchem odpycha zawodnika Victorii, który teatralnie pada na murawę. W trakcie przepychanki jeden z zawodników gości rękoma przewraca Marcina Lipskiego. Sędzia spotkania ukarał naszego zawodnika czerwoną kartką zapominając o zawodniku, który pierwszy dopuścił się faulu na Marcinie. Goście od tego momentu zaczęli z jeszcze większym animuszem atakować naszą bramkę. Co chwilę mnożyły się groźne sytuacje na przedpolu naszej bramki. Obrona nasza zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Najpierw Atur Ziernik i Marek Kapała minęli się z piłką czym pozwolili wyjść napastnikowi gości na pozycję sam na sam z naszym bramkarzem. Na nasze szczęście akcja ta zakończyła się niecelnym strzałem. Kolejne zagrożenie stworzył nasz bramkarz Łukasz Szmajdziak, który na piątym metrze interweniował tak niefortunnie, że piłka wypadła mu z rąk prosto pod nogi zawodnika gości, który chyba był też mocno zaskoczony bo strzał jego przeszedł wysoko nad poprzeczką naszej bramki. W chwilę potem potężne uderzenie napastnika gości wylądowało na poprzeczce naszej bramki, a była to już 95 minuta meczu. Po tej akcji sędzia zakończył to dramatyczne w samej końcówce dla nas spotkanie. Jak na derby przystało mecz był zacięty, obfitował w wiele sytuacji bramkowych, obie drużyny wykazały dużo ambicji i woli walki i tylko padła jedna bramka. Dobrze, że dla Wiekowianki.

 1. 02.05.09 Orzeł Łubowo – Wiekowianka Wiekowo

                                               0:2 (0:0) br. Gorgol B., Sorbian D.

Skład: Szmajdziak Łukasz ktp. – Ziernik Artur, Kapała Marek, Ignasiak Paweł, Lipniewicz Piotr, Rojek Rufin, Sorbian Daniel, Brzeziński Marcin (od 68 min. Szczygieł Piotr), Stępniak Krzysztof (od 70 min. Podhorodecki Rafał), Gorgol Bartosz (od 75 min. Bączkowski Mateusz), Piórkowski Marcin (od 60 min. Krupski Dariusz)

Już w drugiej minucie Marcin Brzeziński nie wykorzystał doskonałej sytuacji do strzelenia bramki. Później przez większa część spotkanie było wyrównane, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Przed przerwą gospodarze nie wykorzystali doskonałej sytuacji kiedy to z 6 metrów Piotr Bakunowicz strzelił prosto w ręce dobrze ustawionego Łukasza Szmajdziaka. Po przerwie zaczęliśmy coraz bardziej zagrażać bramce gospodarzy. W 60 minucie Marcin Brzeziński dograł z prawej strony piłkę do Bartosza Gorgola, który strzałem z 8 metrów pod poprzeczkę zdobył dla nas prowadzenie. Chwilę później drugi z zawodników gospodarzy Michał Brzeziński musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Od tego momentu na boisku panowała nasza drużyna, a dobrych sytuacji nie wykorzystał m.in. Dariusz Krupski. W ostatniej minucie Daniel Sorbian został sfaulowany 20 m przed bramką. Sam poszkodowany podszedł do piłki i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał Bykowskiego bramkarza Orła.

 1. 10.05.09 Wiekowianka Wiekowo – Lech Czaplinek

                                                                2:0 br. Krupski D., Bączkowski M.

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Lipniewicz Piotr, Ziernik Artur, Kapała Marek, Rojek Rufin, Krupski Dariusz, Ignasiak Paweł, Sorbian Daniel, Brzeziński Marcin (od 56 min. Podhorodecki Rafał), Gorgol Bartosz, Bączkowski Mateusz (od 85 min. Szczygieł Piotr)

Do meczu tego przystąpiliśmy bez kilku czołowych zawodników ( Lipski Marcin i Piórkowski Marcin – pauza za kartki, Stępniak Krzysztof – sprawy rodzinne). Szansę gry od początku dostali rezerwowi Krupski Dariusz i Bączkowski Mateusz i chyba ją wykorzystali. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mecz z drugą drużyna ligi nie będzie łatwy. Już w 1 minucie nieporozumienie naszej obrony o mało co nie zakończyło się bramką dla Lecha. Nasza odpowiedz była piorunująca, bo niemal natychmiast zamieszanie pod bramką Lecha wykorzystał Krupski Dariusz. Za chwilę Brzeziński Marcin mógł podwyższyć nasze prowadzenie, ale jego strzał minimalnie minął poprzeczkę bramki gości. Tak szybko zdobyte prowadzenie pozwoliło nam na spokojniejszą grę, a Lech zmuszało do ataku i odkrywania tyłów. W 10 minucie po faulu Kapały Marka goście groźnie strzelali z wolnego. Lech starał się długo grać piłką w ataku pozycyjnym przyśpieszając przed naszym polem karnym. Po jednej z takich akcji w 30 minucie bardzo dobrze interweniował Szmajdziak Łukasz. Do przerwy obrona nasza nie dała się już zaskoczyć. Po przerwie w 48 minucie po podaniu Gorgola Bartosz strzelał Bączkowski Mateusz. Nieczysto uderzona piłka zmyliła bramkarza Lecha i wpadła do siatki. Po stracie drugiej bramki goście nieco przyśpieszyli, ale grali głównie w środku boiska i to na dodatek w jego poprzek, a ich zagrywki w nasze pole karne były pewnie i skutecznie likwidowane prze naszą obronę, albo bramkarza. W 71 minucie w konsekwencji 2 żółtej kartki boisko musiał opuścić Kapała Marek, którego faul w niegroźnej sytuacji był całkowicie niepotrzebny. Grając przez prawie 20 minut w „10” nie daliśmy Lechowi okazji do zmiany wyniku. Widać było, że mimo liczebnej przewagi z każdą chwilą goście słabli i nie wierzyli w odrobienie strat. Zwycięstwem tym zrewanżowaliśmy się Lechowi za jesienną porażkę 0:3. Był to już siódmy mecz Szmajdziak Łukasza bez straconej bramki.

 1. 17.05.09 Wiekowianka Wiekowo – Darłovia Darłowo

                                                                 0:0

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Lipniewicz Piotr, Ziernik Artur, Kapała Marek, Ignasiak Paweł, Krupski Dariusz (od 55 min. Stępniak Krzysztof), Sorbian Daniel, Lipski Marcin ( od 68 min. Piórkowski Marcin), Rojek Rufin, Gorgol Bartosz (od 75 min. Podhorodecki Rafał), Bączkowski Mateusz (od 55 min. Brzeziński Marcin)

Był to już kolejny mecz, w którym Darłovia w roli gościa grała na swoim boisku. Derby powiatu sławieńskiego mające być wydarzeniem 25 kolejki nie przyniosły spodziewanych emocji. Żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Tym samym powtórzył się wynik z jesieni. Obie drużyny miały swoje okazje, ale tym razem lepsi od napastników byli bramkarze. Łukasz Szmajdziak został wprawdzie raz pokonany przez Pawła Tarnionka, ale z rzutu wolnego pośredniego i gol słusznie nie został uznany. Był to ósmy kolejny mecz, w którym nie straciliśmy bramki. Takiej serii na szczeblu rozgrywek klasy okręgowej i V ligi jeszcze nie mieliśmy. Jest to jedna z najlepszych w ostatnim czasie serii w historii KOZPN.

 1. 23.05.09 Głaz Tychowo – Wiekowianka Wiekowo

                                                4:4 (2:1) br. Lipski M.-2, Sorbian D, sam.

Sklad: Szmajdziak Łukasz kpt. –Ziernik Artur, Lipniewicz Piotr, Kapała Marek (od 46 min. Wojtalik Paweł), Ignasiak Paweł, Lipski Marcin, Sorbian Daniel, Rojek Rufin, Gorgol Bartosz (od 70 min. Piórkowski Marcin), Krupski Dariusz (od 65 min. Stępniak Krzysztof), Bączkowski Mateusz (od 65 min. Brzeziński Marcin

Po ośmiu meczach i 763 minutach bez wpuszczonego gola Łukasz Szmajdziak został w Tychowie pokonany przez Rafała Dudkę. Głaz od pierwszej minuty ostro natarł na naszą bramkę i już w 5 minucie mocno bita piłka minimalnie minęła poprzeczkę naszej bramki. Obrońcy nasi grali spięci i bardzo nerwowo, czyżby w podświadomości myśleli o tym jak przedłużyć serię bez straconej bramki?. Nie graliśmy swojej piłki w obronie od początku i jak się później przekonaliśmy, aż do ostatniej minuty meczu. W 10 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny pośredni z około 25 metrów. Lekko bitą piłkę przejął w polu karnym Marek Kapała i nie wiadomo dlaczego zamiast wymieść ją z pola karnego podał  prosto na nogę stojącego 7 metrów od bramki Rafała Dudki, który spokojnie umieścił ją w siatce. Łukasz Szmajdziak nic w tej sytuacji nie mógł zrobić i po 763 minutach musiał wyciągać piłkę z siatki. W 21 minucie po błędzie Piotra Lipniewicza było 2:0 dla Głazu. Napór gospodarzy nie zelżał ani na chwilę i w 30 minucie mogli prowadzić 3:0, gdyby nie kapitalna obrona strzału z 5 metrów przez naszego bramkarza. Wydaje się, że był to kluczowy moment tego meczu. Po kontrze w 34 minucie kontaktową bramkę strzela Daniel Sorbian, kilka minut potem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Głazu Matejko znalazł się Bartosz Gorgol, nie potrafił go jednak pokonać.

Od początku drugiej połowy to my zaczęliśmy mocniej atakować i w 55 minucie po samobójczej bramce T. Dudki było 2:2. Idąc za ciosem w 60 minucie po strzale Marcina Lipskiego obejmujemy prowadzenie 3:2. Na dodatek gospodarze w 69 minucie tracą zawodnika ukaranego drugą żółta kartką .Co z tego kiedy to kilka minut później Marcin Lipski traci piłkę w środkowej strefie boiska, błąd już drugi  w tym meczu popełnia Piotr Lipniewicz i gospodarze za sprawą niesamowitego Rafała Dudki doprowadzają do remisu. W 80 minucie Marcin Lipski rehabilituje się za błąd z przed kilku minut i ponownie daje nam prowadzenie 4:3. Na dodatek gospodarze tracą Pawła Mastalerza, ktory zostaje wyrzucony z boiska za nie sportowe zachowanie. W chwilę potem znakomitej sytuacji nie wykorzystuje Daniel Sorbian. Będą sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzela nad poprzeczką. Gospodarze nie mając nic do stracenia rzucają się do desperackiego ataku wrzucając piłki w nasze pole karne. Po jednej z takich wrzutek błąd popełnia Łukasz Szmajdziak i gospodarze wyrównują stan meczu. Trzeba powiedzieć, że końcowy wynik nie jest dla nas najgorszy, wystarczy tylko przypomnieć sobie pierwszą połowę. Mimo strzelenia na wyjeździe czterech bramek nie zdołaliśmy wygrać meczu. Zadecydowały o tym znaczące błędy w grze obronnej. Mimo przerwanej serii bez straty bramki był to już dziewiąty kolejny mecz bez porażki.  Trzeba mieć nadzieję, że seria błędów w obronie została już na tę rundę wykorzystana.

 1. 31.05.09 r. Wiekowianka Wiekowo – Sokół Karlino

                                                                2:0 (0:0) br. Gorgol B., Sorbian D.

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt.– Ziernik Artur, Ignasiak Paweł, Rojek Rufin, Lipniewicz Piotr, Sorbian Daniel, Krupski Dariusz (od 78 min. Brach Arkadiusz), Lipski Marcin (od 66 min. Piórkowski Marcin), Stępniak Krzysztof, Bączkowski Mateusz (od 60 min. Szczygieł Piotr), Gorgol Bartosz (od 51 min. Wojtalik Paweł)

Żółte kartki: Lipniewicz i Sorbian

 1. 06.06.09 r. Błonie Barwice – Wiekowianka Wiekowo

                                                              0:3 (0:1)  0:1 Sorbian (32 min.), 0:2 Lipski (59 min.), 0:3

                                                                               Gorgol (68 min.)

Skład: Szmajdziak Łukasz kpt. – Kapała Marek (od 65 min. Wojtalik Paweł), Ziernik Artur, Rojek Rufin, Lipniewicz Piotr, Ignasiak Paweł, Sorbian Daniel, Stępniak Krzysztof (od 80 min. Brach Arkadiusz), Brzeziński Marcin, Lipski Marcin (od 75 min. Piórkowski Marcin), Gorgol Bartosz (od 78 min. Krupski Dariusz)

Na spotkanie do Barwic jechaliśmy w roli zdecydowanego faworyta. Od  samego początku to my dyktowaliśmy warunki gry. Zwieńczeniem przewagi był gol uzyskany w 32 minucie. Płaskim uderzeniem z ok. 17 metrów popisał się skuteczny w rundzie wiosennej Daniel Sorbian. Gospodarze odpowiedzieli w końcówce odsłony strzałem Bartosza Gersztyna nad poprzeczką. Po zmianie stron Błonie próbowało walczyć, ale skrzydła podciął im drugi stracony gol. W 59 minucie najlepszy nasz strzelec Marcin Lipski wykończył kontrę lekkim strzałem z bliskiej odległości. Od tego momentu nasza przewaga nie podlegała dyskusji, a gospodarze pogodzili się z porażką. W 68 minucie wynik meczu ustalił Bortosz Gorgol, wykorzystują nieporozumienie obrońcy Roberta Felisiaka i bramkarza Piotra Rakowskiego. Warto dodać, że wszystkie bramki padły po zagraniach Krzysztofa Stępniaka. Był to jedenasty mecz z rzędu bez porażki.

 1. 10.06.09 r. Wiekowianka Wiekowo – Rasel Dygowo

                                                                            4:1 (1:0)  1:0 Gorgol Bartosz (25’.), 1:1 Remplewicz (80’), 2:1 Sorbian Daniel (82’), 3:1 Bączkowski Mateusz (87’), Szczygieł Piotr (88’)

Sklad: Szmajdziak Łukasz kpt. – Rojek Rufin (od 55 min. Piórkowski Marcin), Kapała Marek, Ziernik Artur, Lipniewicz Piotr, Ignasiak Paweł (od 46 min. Krupski Dariusz), Stępniak Krzysztof, Lipski Marcin, Sorbian Daniel, Brzeziński Marcin (od 55 min. Bączkowski Mateusz), Gorgol Bartosz (od 80 min. Szczygieł Piotr)

Zółta kartka: Lipski Marcin

Bardzo efektownie wypadło zakończenie obecnego sezonu. Obie drużyny zagrały otwarty futbol i pod obiema bramkami sporo się działo. Początek meczu należał do gości, ale już w 10 minucie Marek Kapała zdecydował się przeprowadzić kontrę z własnej połowy zakończoną potężnym uderzeniem, które po drodze trafiło w obrońcę gości Roberta Waszczyka. W odpowiedzi groźnie główkuje Robert Waszczyk, ale z tym strzałem i dobitką poradził sobie Łukasz Szmajdziak.. Podobnie było w 15 min z uderzeniem z ostrego kąta Macieja Remplewicza. Kolejna nasza akcja miała miejsce w 18 min kiedy to wycofaną przez Marcina Brzezińskiego piłkę Krzysztof Stępniak wrzucił w pole karne do Marcina Lipskiego. Bramkarz gości końcami palców zdjął piłkę składającemu się do strzału Marcinowi. W 25 min Bartosz Gorgol dobił do pustej bramki strzał Krzysztofa Stępniaka, otwierając wynik meczu. Minutę później strzelamy kolejną bramkę nie uznaną przez sędziego, gdyż zawodnik nasz był na pozycji spalonej. W 34 min bramkarz gości ratuje Rasel przed utratą bramki broniąc strzał Daniela Sorbiana. W 39 min powinno być 2:0 dla nas, zawodnicy nasi mając przed sobą pustą bramkę tak rozegrali akcję, że zakończyła się ona spalonym (strzał Krzysztofa Stępniaka trafił w słupek, a z dobitką pośpieszył się będący na pozycji spalonej Bartosz Gorgol). Pod koniec pierwszej połowy piłkę od Marka Kapały dostaje Bartosz Gorgol, który podciągnął ją kilka metrów. Jednak mocny strzał trafia tylko w poprzeczkę. Końcówka należy do gości. Najpierw Łukasz Szmajdziak z trudem odbił na róg potężny strzał z ponad 30 m Mariusza Skoka, a po rzucie rożnym obrońcy nasi musieli ratować się wybiciem piłki sprzed linii bramkowej. Na początku drugiej połowy niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Raselowi., czekając na kontry. Po jednej z nich wprowadzony za Rufina Rojka Marcin Piórkowski  po podaniu Krzysztofa Stępniaka ostro strzela, ale piłka wychodzi tylko na róg. Mimo optycznej przewagi Rasel do 80 min nie mógł sforsować naszej obrony. Uczynił to Maciej Remplewicz, którego płaski strzał z 18 m znalazł drogę do siatki. Strata gola podziałała pozytywnie na naszą drużynę, która zepchnęła gości do głębokiej defensywy. W 82 min Daniel Sorbian dokonał rzeczy, które niecodziennej się zdarzają na boiskach pokonując bramkarza gości Huberta Koniecznego strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Od tego momentu rozpoczął się koncert gry w naszym wykonaniu. W 87 min rezerwowy Mateusz Bączkowski dopada na linii szesnastu metrów do piłki wybitej przez obrońcę gości i mocnym strzałem z woleja strzela trzecią dla nas bramkę. Jeszcze goście nie ochłonęli po stracie bramki kiedy to drugi rezerwowym Piotr Szczygieł  dobija gości. Po znakomitym podaniu między dwóch obrońców gości Krzysztofa Stępniaka podciągnął z piłką kilka metrów i z odległości ok. 10 m uderzył nie do obrony. Na twarzach zawodników gości widać niedowierzanie i całkowitą niemoc. Był to srogi rewanż za pechową porażkę z jesieni walkowerem 0:3 i jednocześnie nasz 13 w rundzie mecz bez porażki.

 1. 13.06.09 Żaki 94 Kołobrzeg – Wiekowianka Wiekowo

                                                         0:3 vo.

Drużyna gospodarzy nie przystąpiła do rundy rewanżowej.

Tabela końcowa sezonu po 30 kolejkach

    M PKT Z R P BZ-BS
1.  Piast Drzonowo 30 69 21 6 3 76-37
2.  Arkadia Malechowo 30 63 19 6 5 70-30
3.  Rasel Dygowo 30 55 17 4 9 85-57
4.  Lech Czaplinek 30 54 16 6 8 67-37
5.  Wiekowianka Wiekowo 30 51 15 6 9 47-30
6.  Sokół Karlino 30 50 15 5 10 47-40
7.  Gryf Polanów 30 44 12 8 10 49-41
8.  Pogoń Połczyn Zdrój 30 42 11 9 10 60-43
9.  Orzeł Łubowo 30 41 12 5 13 59-52
10.  Darłovia Darłowo 30 39 10 9 11 49-44
11.  Victoria Sianów 30 38 11 5 14 47-57
12.  Głaz Tychowo 30 34 10 4 16 54-76
13.  Mirstal Mirosławiec 30 32 8 8 14 46-52
14.  Błonie Barwice 30 30 9 3 18 41-64
15.  Olimp Złocieniec 30 30 8 6 16 40-70
16.  Żaki 94 Kołobrzeg 30 2 0 2 28 10-117

 Statystyki:

Zestawienie występów w meczach towarzyskich, Pucharu Polski i turniejach (13):     

1 Lipski Marcin 12
2 Szmajdziak Łukasz 12
3 Brach Arkadiusz 11
4 Gorgol Bartosz 11
5 Ignasiak Paweł 11
6 Szczygieł Piotr 11
7 Ziernik Artur 10
8 Krupski Dariusz 9
9 Wojtalik Paweł 9
10 Piórkowski Marcin 8
11 Podhorodecki Rafał 8
12 Bączkowski Mateusz 6
13 Brzeziński Marcin 6
14 Rojek Rufin 5
15 Kapała Marek 4
16 Sorbian Daniel 4
17 Szperlak Dariusz 4
18 Boryszewski Dawid 3
19 Bugajski Marek 3
20 Gogół Paweł 3
21 Nowakowski Marcin 3
22 Krajewski Kamil 2
23 Lipniewicz Piotr 2
24 Słonowicz Marcin 2
25 Studziński Janusz 2
26 Strąpoć Tomasz 2
27 Nowakowski Marcin 1
28 Szmajdziak Bartosz 1

Strzelcy bramek w meczach towarzyskich, Pucharu Polaki i turniejach:

1 Gorgol Bartosz 8
2 Piorkowski Marcin 5
3 Ignasiak Paweł 4
4 Krupski Dariusz 4
5 Bączkowski Mateusz 3
6 Brach Arkadiusz 3
7 Podhorodecki Rafał 2
8 Sorbian Daniel 2
9  Szczygieł Piotr 2
10 Brzeziński Marcin 1
11 Lipski Marcin 1
12 Wojtalik Paweł 1

Zestawienie występów w meczach mistrzowskich (28 meczy, 2 vo)

1 Ziernik Artur 28
2 Ignasiak Paweł 26
3 Lipski Marcin 25
4 Rojek Rufin 24
5 Piórkowski Marcin 24
6 Gorgol Bartosz 22
7 Kapała Marek 22
8 Krupski Dariusz 21
9 Szmajdziak Łukasz 21
10 Wojtalik Paweł 20
11 Szczygieł Piotr 19
12 Brach Arkadiusz 14
13 Lipniewicz Piotr 14
14 Nakielski Arkadiusz 13
15 Podhorodecki Rafał 13
16 Bączkowski Mateusz 12
17 Sorbian Daniel 12
18 Stępniak Krzysztof 12
19 Brzeziński Marcin 11
20 Gogół Paweł 10
21 Majewski Jacek 10
22 Bugajski Marek 8
23 Studziński Janusz 8
24 Boryszewski Dawid 7
25 Nowakowski Marcin 4
26 Szperlak Dariusz 2

Strzelcy bramek w meczach mistrzowskich:

1 Lipski Marcin 10
2 Gorgol Bartosz 5
3 Sorbian Daniel 5
4 Szczygieł Piotr 4
5 Gogół Paweł 3
6 Krupski Dariusz 3
7 walkower 3
8 Bączkowski Mateusz 2
9 Ignasiak Paweł 2
10 Piórkowski Marcin 2
11 Brach Arkadiusz 1
12 Majewski Jacek 1
13 Nakielski Arkadiusz 1
14 Rojek Rufin 1
15 Samobójcza 1
16 Szmajdziak Łukasz 1
17 Wojtalik Paweł 1

Średnia na mecz:

– zdobytych punktów  – 1,7

– zdobytych bramek               – 1,57

– straconych bramek             – 1,0

Podsumowanie

Drugi sezon pobytu w V lidze miał kilka zwrotów. Po pierwsze po kilku porażkach z funkcji trenera zrezygnował Dariusz Superlak, który nie miał pomysłu jak poprawić grę drużyny. Do klubu wrócił Janusz Studziński, który po kilku meczach ustabilizował formę drużyny i poprawił to co popsuł poprzedni trener. Rundę jesienną zakończyliśmy na 10 miejscu, które mając w pamięci fatalny start było dobrym miejscem.

Poczynione w przerwie zimowej wzmocnienia dały trenerowi większe możliwości w zakresie taktyki. W rundzie wiosennej wygraliśmy  7 meczy, zremisowaliśmy 5, przegraliśmy tylko z liderem Piastem Drzonowo. Ustanowiliśmy też kilka rekordów klubowych do których należała seria 13 meczy bez porażki oraz rekord Łukasza Szmajdziaka, który przez 763 minuty grał bez straty bramki. Słabsza runda jesienna i kilka remisów wiosną pozbawiły nas miejsca na pudle. Piąte miejsce jest mimo wszystko najlepszym wynikiem w historii naszego klubu. Główna w tym zasługa trenera Janusza Studzińskiego i zarządu, który stworzył mu warunki do osiągania takich wyników. Klub jest coraz lepiej zarządzany, co dobrze rokuje na przyszłość

Materiały zebrał i opracował: Kazimierz Grzybak.

Wydanie internetowe: Łukasz Grzybak

MECZE


 

SENIORZY KL. O. GR.3

 VIMOBILIA BĘDZINO

1 : 2

(0:1)

 

  

 
logooo.jpg
Vimobilia Będzino

Wiekowianka

Wiekowo

Mecz mistrzowski

08.06.2024 r. godz. 17

Boisko gminne  w Będzinie

 
Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
 BAŁTYK KOSZALIN

  

6-1

(2-0)

 

  

 

 logooo.jpg
Bałyk Koszalin Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 

 

 Mecz mistrzowski 06.06.2024 r, godz. 16,30

Stadion Bałtyku w Koszalinie

 

 
 

  

 

 

 

 

TABELE

SENIORZY  
LP ZESPÓŁ
M PKT + / -
  1. GKS Manowo
30 84 119:26
 2.    Zefir Wyszewo 30  73 98:36
3.  AP Fenestra Kotwica  Kołobrzeg 30 
 62
 91:33
4. 
Sława Sławno  30
 61
 75 :33
  5.
Gryf Polanów  30
56 84:48
6.    Astra Ustronie Morskie  30
 52  77:46
7.    SOKÓŁ KARLINO  30  51
64:51
8.   Victoria Sianów 30  34  50:54
9.
 VIMOBILIA BĘDZINO  30
33  47:74
10.
Wybrzeże Biesiekierz  30  30  51:71
11.  Wiekowianka Wiekowo  30  30  58:80
12   Pomorzanin Sławoborze  30  29  67:93
13.  ISKRA  BIAŁOGARD  30  29  55:90
14.   Radew Białogórzyno  30  27  51:96
15.  Arkadia Malechowo  30  16  39:126
16.  GŁAZ TYCHOWO  30  16 27:96

 

 Koszalin: D1 Młodzik Gr. 9
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.  Sława Sławno
15 45 168:13
2.     Bałtyk Koszalin   15  42  97:19
3.  Zryw Kretomino  15  31  50:19
4.     MKS Rozwój Koszalin   16 28  79:51
5.    Wieża Postomino    16  27  42:62
6.   Gwardia Koszalin  15 27 100:36
7.   UKS Orlik Darłowo  16  22 50:76
8.  Żaki Sławno  15  22 66:51
9.    Strong Zielenica  16 12 36:118
10.
Victoria SP 2 Sianów  16  69 40:122
11 Victoria Sianów  16  6 28:118
12. Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław 15 6 16:87