PANEL

W sobotę do Kowalewic

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Swoją drogą, ciekawe czy takie zespoły, jak Kowalewice czy Stary Jarosław, które w poprzednim sezonie szorowały dno tabeli teraz po prostu się wzmocniły, okrzepły i grają znacznie lepiej, czy może poziom rozgrywek po reformie jest sporo niższy? A może jedno i drugie? Swoje zdanie na ten temat mamy, ale odpowiedzi na te pytania zostawiamy Wam. Zespół z Kowalewic zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli - w pierwszych trzech meczach zdobył siedem punktów (czyli tyle, ile we wszystkich 14 meczach poprzedniego sezonu). Najpierw wygrał w Myślinie (4-1), następnie u siebie ze Strongiem Zielenica (5-1) oraz zremisowali 2-2 w Białogórzynie. Matematycznie wygląda to bardzo dobrze, ale zarówno Strong, jaki i Płomień chyba raczej do potentatów ligowych należeć nie będą. Niemniej jednak wyniki te należy docenić i tym bardziej mieć świadomość, że w pojedynku z nami LZS nie odda punktów bez walki. Tak naprawdę najbliższy mecz będzie dla nich weryfikacją prezentowanego poziomu bo po raz pierwszy zmierzą się z drużyną z ugruntowaną od lat (i to dość wysoką) pozycją w tej lidze.

Jeśli chodzi nasz zespół to przystępujemy do pojedynku w niezłych nastrojach, na co z pewnością wpływ miała wygrana z Błękitnymi tydzień temu. Co prawda podstawowego mankamentu z pierwszych dwóch kolejek, czyli kiepskiej skuteczności jeszcze nie udało się wyeliminować, ale ważne jest to, że te sytuacje tworzymy. Prędzej, czy później zacznie wpadać i wtedy będziemy mogli spodziewać się nieco lepszych wyników, niż remisy czy minimalne wygrane.

Być może nastąpi to już w najbliższym meczu - okazja wydaje się dobra - LZS grało do tej pory dość otwartą (i trzeba przyznać, że skuteczną) piłkę a w poprzednim sezonie w Wiekowicach padł hokejowy wręcz wynik 6-4. Miejmy nadzieję też, że upały nieco wreszcie zelżeją, mecze będą prowadzone w żywszej atmosferze i dostarczą kibicom więcej emocji.
Ewentualna wygrana pozwoliłaby nam doskoczyć do ścisłej czołówki ligi i nadrobić stracony w pierwszych dwóch kolejkach dystans. Czego sobie, naszym zawodnikom i Wam życzymy :)

MECZE

 

Koszalin: D1 Młodzik Terenowy Starszy Gr. 12
 GWARDIA KOSZALIN

 

1 - 2

(0-0)

 wiekowianka logo do logo
Gwardia Koszalin WIEKOWIANKA WIEKOWO/Szkoła Dobiesław

 Stadion Gwardii w Koszalinie

 

 

TABELE

 

 Koszalin: D1 Młodzik Gr. 12
LP ZESPÓŁ M PKT + / -
1.   Żaki Sławno
12 36 88:15
2.     Wieża Postomino  12  27  65:32
3.    Strong Zielenica  12  21  42:26
4.  Hubertus Biały Bór  11 18  49::36
5   Bałtyk Koszalin
 12  18  45:50
6.   Wiekowianka Wiekowo/Szkoła Dobiesław  11 16 42:32
7.   Gwardia Koszalin  11  11 29:36
8.  Victoria Sianów  12  3 11:100
9.  UKS Orlik Darłowo   11 2 9:53