Mecz pod pełną kontrolą

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

17.11.2019 r. Strong Zielenica - Wiekowianka Wiekowo 1:4 (1:1) br. Sorbian Daniel x 2, Siarnecki Szymon i Szynkowski Grzegorz po 1

Skład: Markowski Adrian- Kruk Dominik Madejek Maksymilian, Szczygieł Piotr kpt., Kowalski Damian, Sorbian Daniel, Zawolik Damian, Śniadecki Wojciech (od 75 min. Pawlicki Tomasz), Stępniak Krzysztof, Siarnecki Szymon (od 75 min. Szynkowski Grzegorz)

Rezerwowi: brak

Nieobecni: Sobura Zbigniew i Kłodnicki Jakub (kontuzja), Gogół Paweł (pauza po 4 ż.k.), Pooch Dominik (studia), Kapała Marek (nie stawił się na zbiórce), Ebertowski Michał i Szmajdziak Łukasz (poza kadrą meczową)

Żółte kartki: Śniadecki Wojciech i Siarnecki Szymon

W mocno okrojonym składzie w derbach powiatu sławieńskiego przyszło się nam dzisiaj spotkać ze Strongiem Zielenica. Gwoli historii było to pierwsze oficjalne spotkanie onu klubów w ramach rozgrywek prowadzonych przez związek. Spotkanie pierwotnie miało się odbyć w sobotę, ale na prośbę gospodarzy, a za naszą zgodą zostało przełożone na niedzielę, co dla nas nie jest zwykłą porą do rozgrywania meczy, ale jak widać zawodnicy nasi sobie z tym poradzili. Z przeprowadzonej analizy wynikało, że gospodarze nieżle sobie radzili w rozegranych dotychczas meczach tak gdzieś do 60-70 minuty później było już różnie. Dzisiaj  ta prawidłowość w pełni się potwierdziła. Ustępujący nam umiejętnościami technicznymi i taktyczni gospodarze musieli dużo biegać by to zniwelować i przez znaczą część meczu udawało się im utrzymywać korzystny dla siebie wynik. Wpływ na to miała chyba zbyt koronkowa gra naszego zespołu co przy małym boisku tylko pomagało gospodarzom. Zbyt długo zwlekalśmy ze strzałami, które potem były blokowane lub niecelne, lub kiedy już zdobyliśmy bramkę (Wojciech Śniadecki) to okazało sie, że padła ona z pozycji spalonej.  Mimo więc kilku dobrych sytuacji gospodarze grający prostą piłkę ku naszemu zaskoczeniu w 44 minucie po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Nasza odpowiedź była jednak błyskawiczna bo niecałą minutę później był już remis. Po akcji lewą stroną Szymon Siarnecki dośrodkował piłkę w pole karne do Daniela Sorbiana, który z bliskiej odległości umieścił ją w siatce gospodarzy. Druga połowa to spora przewaga naszego zespołu, ale na bramki musieliśmy nieco poczekać. Opłacola się nasza cierpliwość, a słabnący gospodarze już niewiele mogli zrobić. W 62 minucie po akcji prawą stroną Szymon Siarnecki strzałem z dosyć ostrego kąta dał nam wreszcie prowadzenie. Chcą mieć spokojną końcówkę meczy dążyliśmy do zdobycia trzeciej bramki, ale zawsze coś stawało nam na przeszkodzie. W 62 minucie był to słupek, a w 79 Wojciech Śniadecki będąc w znakomitej sytuacji przegrał pojedynek z bramkarzem Stronga. Ale dwie minuty później wprowadzony kilka minut wcześniej grający trener Grzegorz Szynkowski po akcji prawą stroną mając bardzo mało miejsca z ostrego konta zmieścił piłkę przy dalszym słupku. Dwie minuty później po asyście Grzegorza Szynkowskiego Daniel Sorbian dobił gospodarzy podwyższając nasze prowadzenie.  Podziękowania dla wszystkich zawodników, bo dzisiaj wszyscy zagrali dobrze, a i zmiennicy nie byli gorsi. Za tydzień na zakończenie rundy spotkanie z Victorią Sianów, miekmy nadzieję, że w pełnym składzie i w pelni sił.