Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

11.03.2017 r.    Sława Sławno - Wiekowianka Wiekowo 3:1 (1:1) br. Rogala Szymon

Skład: Popławski Robert - Balcerek Karol (od 45 min. Kubicki Szymon), Szczygieł Piotr kpt. (od 45 min. Wilk Mateusz), Kępka Kamil, Kowalski Damian(od 45 min. Szczepaniak Mateusz), Rogala Szymon, Gorgol Mateusz, Parus Marcin (od 45 min. Tulin Patryk), Śniadecki Wojciech, Ratajczyk Bartosz i Jaworski Patryk

Rezerwowi: Szmajdziak Łukasz

Nieobecni: Kapała Marek (przerwa po chorobie), Hliwa Kacper i Denkiewicz Rafał (studia), Radzimowski Paweł (praca zagranicą), Zbylut Kamil (sprawy osobiste), Szmyjda Kamil (choroba)

Po sześciu zwycięstwach w dniu dzisiejszym musieliśmy uznać wyższość Sławy, która zajmuje 7 miejsce po rundzie jesiennej z dorobkiem 25 punktów, a wiec prawie dwa razy wyższym niż my. Bardzo kiepska nawierzchnia mocno utrudniała grę obu zespołom, stąd też sporo było strat piłek lub przypadkowych akcji po obu stronach. W 3 minucie po błędzie Karola Balcerka poprzeczka uratowała nas od utraty bramki. Prowadzenie jako pierwsi w 15 minucie objęli gospodarze, którzy wykorzystali rzut karny za faul Karola Balcerka. My odpowiedzieliśmy najpierw akcją zakończoną mocnym strzałem Marcina Parusa obronionym przez bramkarza gospodarzy, a następnie lobem Patryka Jaworskiego, który także obronił bramkarz.  Wyrównaliśmy w 40 minucie po faulu na  Marcinie Parusie i wolnym w jego wykonaniu. Do mocnej i celnej piłki doszedł Szymon Rogala i główką umieścił ją w siatce gospodarzy. Drugą połowę rozpczęliśmy z czterema zmianami. Na całą połowę weszli: Mateusz Wilk, Mateusz Szczepaniak, Szymon Kubicki i Patryk Tulin. W porównaniu do pierwszej wyrównanej od początku drugiej połowy gospodarze zaczęli uzyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę. Przemeblowana obrona nie za bardzo sobie radziła i tylko dzięki bardzo dobrej postawie Roberta Popławskiego utrzymywaliśmy remis. Jednak w 58 minucie po rzucie rożnym obrona nasza popełniła błąd, który kosztował nas utratę bramki. Utracona bramka podziałała mobilizująco na naszych zawodników i kilka razy w polu karnym Sławy mocno się zakotłowało. W 70 municie po ograniu kilku obrońców Patryk Jaworski mając przed sobą tylko bramkarza strzelił mocno, ale niestey nad poprzeczką. Trzecią bramkę straciliśmy w 90 minucie także po rzucie rożnym.

Dzisiejszym meczem zakończyliśmy gry kontrolne i kompletowanie składu. Przed nami jeszcze dwa treningi i pierwszy mecz rundy wiosennej z Bałtykiem II Koszalin/GKS Świeszyno, który zostanie rozegrany na euroboisku w Koszalinie w niedzielę 19 marca o godzinie 15. Zadanie postawione przed drużyną, to zajęcie miejsca dającego utrzymanie w K.K.O.

Podsumowanie okresu przygotowawczego:

Zajęcia szkoleniowe, które odbywały sie dwa razy w tygodniu rozpoczęliśmy 18 stycznia na sali sportowej ZSS w Dobiesławiu. Od 28 stycznia w soboty i niedziele rozgrywane były spotkania kontrolne. Trzykrotnie po meczach w Darłowie zawodnicy skorzystali dodatkowo z godzinnych zajęć na basenie w Darłówku. Od 7 marca zajęcia przeniosły się na boisko w Wiekowicach. Głównym celem tego okresu było budowanie formy fizycznej, a także kompletowanie mocniejszej kadry. Mimo trudnego okresu udało się nam pozyskać kilku niezłych zawodników (o czym niżej).

Wyniki meczów kontrolnych:

1. 28.01.17 Wiekowianka - Zryw Kretomino (juniorzy starsi) 3:0 (1:0) br. Kowalski Damian, Ratajczyk Bartłomiej i Jaworski Patryk po 1 (boisko Darłowo)

2. 05.02.17 Wiekowianka - Victoria Sianów 4:0  (4:0) br. Ratajczyk Bartłomiej -2, Jaworski Patryk i Tulin Patryk po 1 (boisko Darłowo)

3. 12.02.17 Wiekowianka - Saturn Mielno 3:2 (1:1) br. Szczygieł Piotr, Śniadecki Wojciech, Kowalski Kamil (boisko Darłowo)

4. 18.02.17 Wiekowianka - Błękitni Stary Jarosław 7:1 (6:0) br. Jaworski Patryk -3, Ratajczyk Bartłomiej -2, Balcerek Karol i Szczygieł Piotr po 1 (boisko Darłowo)

5. 26.02.17 Wiekowianka - LZS Kowalewice 3:0 (3:0) br. Ratajczyk Bartłomiej , Gorgol Mateusz i Szczygieł Piotr po 1 (boisko Darłowo)

6. 05.03.17 Leśnik II Manowo/Zefir Wyszewo - Wiekowianka 1:2 (0:0) br. Śniadecki Wojciech i Parus Marcin

7. 11.03.17 Sława Sławno - Wiekowianka 3:1 (1:1) br. Rogala Szymon

Bilans tych spotkań to: sześć zwycięstw i jedna porażka, bramki 23:6 (śr. strzelonych 3,28/mecz, śr. straconych 0,86/mecz).